Інститут міста займатиметься впровадженням Стратегії економічного розвитку Львова
"Минулого четверга на сесії Львівської міської ради депутатський корпус практично одностайно прийняв рішення про створення Інституту міста", - повідомив сьогодні, 26 травня, після презентації Стратегії економічного розвитку Львова міський голова Андрій Садовий.
Міський голова зазначив, що віддавати контроль за реалізацією Стратегії виконавчим органам ЛМР або громадській організації недоречно. "Чиновники завантажені поточною роботою, громадські організації - сьогодні вони є, а завтра може щось статися. Тому місто заснувало окрему структуру - комунальну установу . Я переконаний, спільно з бізнесом ми реалізуємо цю велику мету, яку поставили перед собою", - сказав він.
Народний депутат фракції БЮТ Андрій Шевченко зазначив: "Те, що я сьогодні почув, мене позитивно вразило. Мені важко уявити інше місто, крім Львова, яке для цього проекту так підходить. Тут з одного боку є характер, традиції, гонор, колосальні очікування до міста, а з іншого - затяжні внутрішні проблеми, коли більше займалися політикою, ніж конкретними справами, коли діаспора, яка залишає місто, дуже часто не працює на місто, а навіть вставляє йому палки в колеса, коли у Києві дуже багато зверхнього і поблажливого ставлення, замість реальної допомоги, тому для Львова це дуже актуально". Він додав: "Мені дуже сподобалося, що це підхід нарощування пирога, створення додаткової вартості. Це єдиний спосіб, як країна може рухатися уперед. І сьогодні Львів пропонує не лише собі, всій країні, як рухатися вперед".
Позитивно оцінила зроблену роботу і голова комітету Верховної Ради з питань промисловості, регуляторної політики та підприємництва Наталія Королевська. Вона зазначила, що визначення в економіці міста кластерів, а саме сегменту туризму та бізнес-послуг, ІТ-послуг, які мають найбільший потенціал розвитку, за умови реалізації стратегії на практиці дійсно покаже іншим регіонам правильний підхід до розвитку.
"Не треба мати ілюзій, що від того, що є написана програма, завтра будуть кардинальні зміни. Щоб її реалізувати, потрібно безліч зусиль, а головне спільних зусиль місцевої влади, бізнесу, громади. - прокоментувала вона - Важливо, що запропонована система кластерів як у сегменті туризму, та і в сфері послуг для бізнесу, а кластери це одна з основних колон, які треба спорудити до Євро-2012. Від цього залежать інвестиції. А те, як буде зустрічати Львів Євро-2012, залежить від кількості і якості інвестицій", - додала Н.Королевська.