Інтерпол зняв Раїсу Богатирьову з розшуку, – адвокат

Інтерпол зняв Раїсу Богатирьову з розшуку,  – адвокат
Інтерпол зняв з розшуку екс-міністра часів Януковича Раїсу Богатирьову

Інтерпол з 12 серпня припинив розшукові заходи щодо екс-міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової. Про це заявив адвокат Богатирьової Дмитро Бєляєв агентству «Українські Новини», і надав відповідні документи.

За словами Бєляєва, Інтерпол у серпні 2015 року з його зверненням прийняв рішення про припинення публікації інформації про її розшуку («публікація червоного повідомлення»). Така публікація була тимчасово заблокована до прийняття остаточного рішення щодо скарги.

«Листом від 12 серпня 2016 року комісія з контролю за файлами Інтерполу інформувала про прийняття остаточного рішення генерального секретаріату Інтерполу про відмову в проведенні розшукових заходів щодо Богатирьової Р.В. Всі країни-учасниці повідомлені, що жодні розшукові заходи відносно її не здійснюються», – заявив Бєляєв.

Адвокат вважає, що термін, відведений на розслідування справи проти екс-міністра закінчився.

«Максимальний термін кримінального провадження – рік. Стосовно особи більш ніж рік не можна проводити слідчі дії. У 2015 році прокуратура звертається за дозволом до суду для проведення спеціального розслідування щодо Раїси Богатирьової, який відкриває шлях для так званого «заочного суду». Печерський райсуд в липні 2015 дав дозвіл на проведення спецрозслідування. З того моменту слідство могло передати справу до суду для вирішення по суті – винен чи ні. Але слідчий і прокурор розуміли, що у них немає належних доказів. Тому вони вирішили просто затягувати справу», – сказав Бєляєв.

Адвокат вважає, що для припинення терміну слідства за наявності рішення суду про спецрозслідування Генпрокуратура могла лише направити яке-небудь міжнародно-правове доручення.

« Вони направили доручення до Генеральної прокуратури Росії і в Генеральну прокуратуру Республіки Куба ... Ми намагаємося зрозуміти, як пов'язана Куба і Росія з угодою, яка вироблена в Україні. Але з Генпрокуратури Куби вже рік немає відповіді. А російська сторона їм відмовила. Ця відповідь слідство всіляко приховує від захисту і громадськості», - зазначив адвокат.

На його думку, направивши в вересні 2015 ці доручення, Генпрокуратура на формальних підставах призупинила термін слідства, яке до цього дня практично не відновлено.

«Рішення про припинення слідства приймалося 24 вересня минулого року. І ніяких слідчих дій з тих пір не проводиться», - резюмував Бєляєв.

Нагадаємо, в 2014 році Раїсу Богатирьову оголосили в розшук. Богатирьова підозрюється в розтраті 63,5 млн грн при закупівлі в 2011-2013 роках імунобіологічних препаратів, ліків, медичних виробів і обладнання за істотно завищеними цінами, а також у розтраті 279 млн грн, які були використані в першій половині 2013 року на закупівлю інсулінів.

У березні 2016 року Рада Євросоюзу вилучила Богатирьову із санкційного списку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук