Інваліди першої групи отримують соцдопомогу розміром 1,30 грн

Ця сума має компенсувати оплату за телефонний зв’язок

Головні новини Львова 21.11Марта Когут, 21 листопада 2018, 19:14 3484 2

Ще у 1999 році розпорядженням голови Львівської ОДА передбачили по 1 гривні 30 копійок компенсації за телефонний зв’язок кожному інваліду першої групи. Відтоді 18 років розмір виплати не мінявся.

Про 3 гривні 90 копійок, які днями надійшли на банківський рахунок з позначкою «соціальна допомога», розповідає пані Ірина. Вона вже 7 років є інвалідом першої групи. Через важке захворювання хребта пані Ірина була навіть повністю паралізована. Зараз жінка заледве рухається, а кожен крок дається їй з сильним болем.

«Львівська обласна адміністрація дає таку допомогу в розмірі 1,30 грн на компенсацію телефонних розмов. Тобто за сім років я ніколи не мала тої допомоги, то за три місяці мені дали 3,90, за що їм дуже дякую», ‒ розповіла пані Ірина.

Ще 2 листопада 1995 року тодішній голова обласної адміністрації Микола Горинь підписав розпорядження «Про додаткові заходи щодо посилення соціального захисту інвалідів». За 18 років, відколи розпорядження виконується, українська валюта знецінилася у 10 разів. Тобто теперішня 1.30 грн ‒ це те саме, що тодішні 13 копійок.

Парадокс у тому, що пані Ірина, якій прийшла така компенсація, того ж дня зранку відімкнула домашній телефон, бо вже не може за нього платити. Нині абонентська плата в середньому складає близько 70 гривень.

З обласного бюджету кошти надходять до органів місцевого самоврядування. А ті вже виплачують їх за призначенням. У міському управлінні соцзахисту розповіли, що щомісяця таку компенсацію за телефон отримують 433 львів’ян.

Начальник міського управління соціального захисту Ігор Кобрин розповідає: «То не єдина допомога. До прикладу, є допомога на догляд. Якщо людина доглядає за особою з інвалідністю першої групи, то відповідно проводиться виплата 4,80 грн».

Чому компенсація дотепер настільки мізерна, питаємо в заступника обласного департаменту соціального захисту. «Відверто кажучи, з місцевих бюджетів в нас жодного звернення, що, мовляв, друзі, ми 1,30 платимо, в нас не було. Лише от зараз починається це питання виникати. Ми повністю погоджуємося з тим, що то давно вже треба було піднімати і очевидно ми будемо то приводити до здорового глузду», ‒ пояснив заступник директора департаменту соцзахисту ЛОДА Віктор Степанюк.

Він запевнив, що в обласному бюджеті на наступний рік вони разом із керівництвом ЛОДА будуть приймати рішення, щоб збільшити суму виплат.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук