Іван Вакарчук у Буську на Львівщині відкрив пам’ятник Євгену Петрушевичу

1 листопада 20086180

Сьогодні, 1 листопада, з нагоди 90-річчя проголошення ЗУНР у Буську на Львівщині відбулося відкриття пам’ятника Президентові ЗУНР Євгену Петрушевичу. З вітальним словом до Буської громади звернулися міністр освіти і науки України Іван Вакарчук, голова Буської райдержадміністрації Михайло Вовк, перший заступник голови Львівської ОДА Валерій П’ятак, голова Буської районної ради Володимир Замруз і міський голова Буська Василь Вовк, заступник голови Львівської обласної ради Микола Горинь, народний депутат України Володимир В’язівський, а також племінник Євгена Петрушевича, завідувач кафедрою урології Львівського медичного університету ім. Данила Галицького Юрій Борис.

На урочистостях також були присутні представники "Пласту", Конгресу українських націоналістів, УРП "Собор" та "Нашої України". Пам’ятник, на спорудження якого в Буську очікували 11 років, постав на подвір’ї Буської гімназії ім. Євгена Петрушевича. Автор пам’ятника - скульптор Теодор Штокало. Вартість пам’ятника та благоустрою ділянки становить 110 тис. грн, а самого бронзового погруддя - 70 тис грн. За словами голови Буської РДА Михайла Вовка, пам’ятник споруджено за сприяння місцевої та обласної влади за кошти меценатів та спонсорів. Жодної бюджетної копійки на нього не було витрачено.

"Для людини, яка була видатним громадським і державним діячем, найкращою пам’яттю є спорудження пам’ятника в рідному місті", - наголосив Іван Вакарчук.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук