Із центра Стрия вже два роки не можуть вивезти небезпечні хімічні речовини

СуспільствоІрина Папірник, 21 вересня 2016, 18:12 889 1

Два роки активісти і мерія Стрия на Львівщині не можуть позбутися бомби сповільненої дії. Майже у центрі містечка на складах зберігається сотні тонн невідомих хімікатів. Свинець, кадмій, цинк, хром та амоній ― і це ще не весь перелік таблиці Менделєєва, який виявили в купах сірої речовини на території складів, які орендує приватне підприємство. Хімікати були скинуті в котловани або просто прикриті ганчір’ям.

Наші журналісти ще два роки тому бачили, як поліція намагалася з’ясувати, кому належать ці речовини і хто їх тут залишив. Та за цей час ситуація майже не змінилася. От тільки отруту перенесли з вулиці під накриття.

«Хімікати зберігаються на складах в мішках ну і було насипом, коли я бачив», ― зазначив активіст ГО «Стрийський Майдан» Зеновій Васильєв.

Кинуті на поталу часу та вологості речовини випаровуються. Вікна складів постійно відчинені. Їдкий запах і дію невідомих речовин як ніхто відчувають мешканці житлового кварталу, який від складів лише за 100 метрів. Люди тут кашляють та задихаються, найбільше відчувають дію хімікатів у спеку. За словами активістів, на території близько 700 тонн невідомих речовин. І, за їхніми даними, речовини далі завозять на територію.

«Можливо, вони туди ще завозять, а може вивозять вже в друге місце, ніхто не знає і нікого не пускають», ―  розповідає активіст ГО «Стрийський Майдан» Сергій Кукевич.

Склади за високим парканом, їх тут орендує приватне підприємство «Львів Мет Союз», втім воно на контакт не йде. Охоронець на територію не пускає. За версією активістів хімікати сюди завезли суборендарі. Їх вони начебто за контрактом із білоруською фірмою мали захоронити, але збанкротували і покинули отруту. Інша версія ― речовини на захоронення привезли із Луганської області. У Стрийській мерії кажуть, що на території їхнього міста немає могильників для таких речовин.

«На території Стрия йде водозабір, де Львів качає воду, Моршин качає воду, Трускавець качає воду. Де в Стрийському районі можна утилізувати таку хімічну речовину!», ― розказує депутат Стрийської міської ради Іван Бриковський.

Тобто вода із річки Стрий потрапляє у крани чи не всієї Львівщини. Зараз отруту з центра Стрия намагаються забрати через суди. У місцевій Феміді постановили накласти штраф, а речовину утилізувати. Втім де і за чий кошт ― у суді не уточнюють. В мерії ж відмовляються це робити за бюджетні гроші.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук