Ізраїльський гастролер та оркестр «Академія» готують Львову «Різдвяний музичний дарунок»

Головні новини Львова 21.12Марічка Крижанівська, 21 грудня 2018, 14:23 709 0

Щороку напередодні Різдва Львівська музична академія дарує публіці щось особливе. Концерт «Різдвяний музичний дарунок» ‒ 22 грудня у Львівській філармонії.

«Дуже приємно одержувати дарунки, але ще приємніше їх дарувати. І ось ми і цей оркестр під орудою Артура Микитки вже 25 років дарує, а я вже 20 років дарую цей дарунок і для мене це велике щастя. Очевидно, що програма завжди різна, але завжди має постійний кістяк», ‒ розповідає Ігор Пилатюк, ректор Львівської музичної академії ім. М. Лисенка.

Цьогоріч до студентського оркестру «Академія» та диригента Ігоря Пилатюка долучиться і камерний хор «Глорія» і диригент Володимир Сивохіп.

А от солістом запросили віолончеліста з Ізраїлю Марселя Бергмана. Багато років музикант був концертмейстером Ізраїльського філармонійного оркестру, грав із титулованими диригентами. І тепер виступить і у рідному місті. До Львова Марсель Бергман має особливі сентименти, бо саме тут він виріс і здобував першу музичну освіту.

«Якось завжди тягне назад. Там мій дім, але тут я виріс, у мене залишилося дуже багато спогадів. Хочеться залишити щось і тут, і ось з'явився проект», ‒ зізнається Марсель Бергман.

Гастролер також даватиме безкоштовні майстер-класи у неділю та понеділок. Але перед тим зіграє із оркестром «Академія». На концерті у суботу, 22 грудня, у філармонії звучатиме різностильова музика: від сучасної до барокової. Обіцяють кілька прем'єр.

«Обов'язково завжди звучить старовинна музика, буде Генрі Персел, його твір, будуть коляди, це традиційно. Вперше виконаємо обробки коляд Станіслава Людкевича, цього ще не звучало», ‒ додає Артур Микитка, керівник і концертмейстер оркестру «Академія».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук