Кабмін посилить відповідальність місцевої влади за поводження з відходами

Кабмін посилить відповідальність місцевої влади за поводження з відходами

Місцеві бюджети завдяки процесу децентралізації мають достатньо ресурсів для реалізації екологічних проектів місцевого значення, в тому числі проектів побудови сміттєпереробних комплексів. Про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, спілкуючись із журналістами у Херсоні, пише «Урядовий портал».

Глава уряду наголосив, що питання поводження з відходами – виключна компетенція місцевих органів влади, і втручання уряду чи міністерств у цей процес не потрібне. Разом з тим Кабмін готовий підтримати місцеві ініціативи в разі необхідності, передусім фінансового характеру.

«На рівні уряду ми будемо посилювати відповідальність за виконання вимог поводження з побутовими відходами. Це компетенція місцевих органів влади – так передбачає закон. І в рамках децентралізації, яку ми проводимо третій рік поспіль, ми маємо збільшення місцевих бюджетів на 100 млрд грн. Це означає, що в регіонах кошти для вирішення проблеми є. Треба бажання та технічне рішення», - роз’яснив Гройсман.

Він звернув увагу, що в багатьох містах питання поводження з відходами вирішується, і доволі успішно. «Уряд готовий підтримати – наприклад, запозичення місцевих бюджетів для налагодження співпраці з міжнародними фінансовими організаціями чи банками (для отримання кредитних коштів). І ми зі свого боку будемо тиснути на місцеву владу швидко вирішувати питання, які десятиріччями не вирішувалися», - сказав прем'є-міністр.

Нагадаємо, на початку серпня міський голова Львова Андрій Садовий у традиційному відеозверненні запевнив, що до 2020 року у Львові планується зменшити на 30% кількість відходів у місті. Втілити такий задум планують завдяки програмі Zero Waste і активному сортуванню відходів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук