Калинець: Стрілецький меморіал на Личаківському цвинтарі має відновити молодь

13 червня 201114507

Вшанування військових поховань продовжилося у Львові сьогодні, 13 червня, на Братській могилі УСС на Марсовому полі (Личаківський цвинтар), а також біля пам’ятника невідомому стрільцю УПА та біля Меморіалу воїнам УГА.

Спершу біля Братської могили УСС на Марсовому полі відбувся молебень за участі священиків різних конфесій, а також близько сотні осіб, серед яких – письменник і колишній політв’язень Ігор Калинець, депутат Львівської обласної ради Олександр Старовойт та громадські діячі Юрій Антоняк і Софія Федина. Після цього присутні провели вшанування також біля пам’ятника невідомому стрільцю УПА та Меморіалу воїнам УГА на Личаківському цвинтарі.

У слові біля Братської могили УСС Ігор Калинець зазначив, зокрема, що стрілецький меморіал на Личаківському цвинтарі потребує відновлення. «Перед нами – теж велика робота: відновити цей меморіал стрілецький. Зверху є теж чужі захоронення, які треба перенести дбайливо і з дозволу і згоди родини. Коли ми за це візьмемося, я не можу дати відповіді, але пам’ятайте, і особливо – пам’ятайте молоді, що це, ця робота, чекає на вас», - сказав колишній політв’язень, наголосивши, що наразі впізнано 104 із 170 стрілецьких могил на цвинтарі.

«Ближче, десь 30 кроків від цього хреста за моїми плечима, є братська могила закатованих НКВДистами політв’язнів, наших українців, переважно, у львівських тюрмах. Отже, ми, відправляючи цю панахиду у цьому місці, знайте, що ми молилися і за них», - додав він.

Ігор Калинець відзначив також важливу роль, яку зіграли на початку вшанувань військових поховань у Львові парафіяни церкви Петра і Павла, о. Степан Гриньків, громадський діяч Роман Панкевич, Тарас Смага та інші.

Як інформував ZAXID.NET , 12 червня у Львові почалося вшанування військових поховань. На Янівському цвинтарі пройшов молебень і збори на Меморіалі Січових стрільців та воїнів УГА, а також на Меморіалі пам’яті жертв НКВС. Участь в молебні взяло духовенство різних релігійних конфесій, а також преосвященний Владика, Архієпископ Львівський Ігор Возняк, громадські діячі Ігор та Ірина Калинці, Юрій Антоняк, депутат Львівської міськради, представник «Зарваницької ініціативи» Богдан Панкевич, Олесь Старовойт, представники громадських та політичних організацій, «Пласту». Загалом у заході взяло участь близько 500 осіб.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 7

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук