Канал СТБ через суд скасував штраф у ₴1,6 млн за лайку та інший шок-контент в ефірі

КультураКатерина Чурилова, 6 березня 201829191
Канал СТБ не погодився зі штрафом Нацради

Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов телеканалу СТБ проти Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та скасував рішення Нацради про накладення штрафу на СТБ в розмірі 1 млн 654 тис. 688 грн (10% ліцензійного збору) за показ програм або відеосюжетів, що можуть завдати шкоди фізичному, психічному чи моральному розвитку дітей та підлітків. Про це повідомив «Детектор медіа».

Директор юридичного департаменту телеканалу СТБ Марина Корнієнко повідомила: «Ми вважаємо, що суд, дослідивши матеріали справи і висновок судової експертизи та експертне дослідження судового експерту, виніс правильне рішення. Судовий експерт не вважає, що у наданому на експертизу контенті матеріали можуть потенційно зашкодити фізичному, інтелектуальному і духовному розвитку неповнолітніх та юнацтва».

Повний текст судового рішення буде виготовлений протягом 10 днів. Сторони можуть його оскаржити в апеляційній інстанції в передбаченому законодавством порядку.

Як писав ZAXID.NET, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення у березні 2017 року наклала штрафні санкції на телеканал СТБ у розмірі понад 1,6 млн грн за поширення шок-контенту у прайм-таймі. Мова йде про популярні програми цього телеканалу «МастерШеф», «Хата на тата», «Битва екстрасенсів» та інші. Програми містили сцени жорстокості, насильства, непристойні слова та жести тощо і транслювалися в доступний для дітей час.

Нацрада спиралася, зокрема, на висновок Незалежної медійної ради, що показ на СТБ окремих випусків передач «Один за всіх», «Битва екстрасенсів» та «Хата на тата», а також анонсів передач «МастерШеф» та «Один за всіх» порушує заборону трансляції передач, шкідливих для здоров’я дітей, в часовому проміжку з 6:00 по 23:00. Також Нацрада підкріпила свою позицію рішенням Громадської ради при Нацраді, експертними висновками Асоціації психологів України та Інституту соціальної та політичної психології та листом Жіночого консорціуму України – усі вони тією чи іншою мірою стверджували, що контент каналу СТБ може завдати шкоди дітям.

СТБ не сплатив штрафу та оскаржив у суді і попередження, і штраф. В обох випадках суд призначив судову експертизу та до отримання її результатів зупинив провадження у справі.

У січні 2018 року в справі про штраф надійшов висновок судового експерта. Нацрада подала до суду клопотання про призначення нової судової експертизи контенту СТБ, оскільки виявила в судового експерта конфлікт інтересів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук