Телеканал СТБ оштрафували на ₴1,6 млн за показ шок-контенту

«МастерШеф», «Хата на тата», «Битва екстрасенсів» та інші порушують українське законодавство

Нацрада наклала стягнення на СТБ через трансляцію шок-контенту в денний час

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення 9 березня наклала штрафні санкції на телеканал СТБ у розмірі понад 1,6 млн грн за поширення шок-контенту у прайм-таймі. Мова йде про популярні програми цього телеканалу «МастерШеф», «Хата на тата», «Битва екстрасенсів» та інші.

За словами члена Нацради Сергія Костинського, моніторинг показав, що окремі анонси та епізоди передач «МастерШеф», «Хата на тата», «Битва екстрасенсів» і «Один за всіх» містили сцени жорстокості, насильства, непристойні слова та жести тощо і транслювалися в доступний для дітей час.

Як зазначає профільне видання про ЗМІ «Детектор медіа», рішення про накладення штрафу на СТБ Нацрада ухвалила через повторне протягом року порушення – показ програм, що можуть завдати шкоди дітям, у не передбачений для цього час. Рішення підтримали п’ятеро з семи членів Нацради, двоє – утримались.

Згідно з законом «Про телебачення і радіомовлення», українським телеканалам заборонено транслювати до 23:00 у відкритому доступі програми, що можуть завдати шкоди моральному чи психічному розвиткові дітей та підлітків.

Експерти Нацради навели кілька прикладів порушення телеканалом СТБ.

- анонс програми «МастерШеф» від 5 жовтня, у якому демонструвався непристойний жест (піднятий догори середній палець) і лунала фраза: «Я вам глотки поперегризаю»;

- анонс програми «Один за всіх» від 7 жовтня і сам випуск програми «Один за всіх» від 9 жовтня, у якому обговорювалося питання статевих зносин батька з коханкою;

- випуск програми «Хата на тата» від 7 листопада, у якому малолітня дитина купує горілку для батька, дитина п’є прозору рідину з дорослими чоловіками, батько пропонує синові покурити;

- випуск програми «Битва екстрасенсів» від 13 листопада, у якому є сцени насильства і жорсткості: екстрасенси «розслідують» убивство дівчини, в якої виколоті очі та відрізані пальці, у програмі є відтворення подій, кадри крові та понівеченого тіла.

У той же час, повідомив Костинський, за результатами позапланової перевірки щодо резонансної передачі «Битва екстрасенсів» за участі бойовика з РДЛО, яку телеканал СТБ показав 15 січня, штрафних санкцій накладено не було. Факт випуску цієї передачі лише «взяли до відома».

За даними Індустріального телевізійного комітету (ІТК), за підсумками 2016 року СТБ виявився найпопулярнішим телеканалом серед українців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук