Нацрада оголосила «Інтеру» попередження за програму про 12-річну матір з Борислава

СуспільствоІ.Р., 9 листопада 201724575

У четвер, 9 листопада, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила попередження телеканалу «Інтер» за показ двох випусків передачі «Стосується кожного» про історію 12-річної породіллі з Борислава на Львівщині, повідомляє Укрінформу.

Причиною оголошення попередження стали два випуски передачі «Стосується кожного» від 9 і 13 жовтня про неповнолітню породіллю Тетяну Лучишин. У Нацраді акцентують на тому, що кожен із випусків містив сцени, які можуть завдати шкоди фізичному, психічному чи моральному розвитку дітей та підлітків під час перегляду зазначеної передачі, оскільки обговорювалося статеве життя неповнолітньої (12-річної) дитини, наслідки її статевих стосунків у ранньому віці, деталі фізіологічних вікових процесів, а також визнано факт того, що дитина мала не одного статевого партнера.

При цьому передача «Стосується кожного» транслювалась у час, доступний для перегляду дітьми (о 18:05).

Про програму негативно відгукнулися уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, Нацради представниця ГО «Детектор медіа» Мар'яна Закусило та інші.

За інформацією «Детектор медіа», Нацрада оголосила попередження за порушення трьох норм закону «Про телебачення і радіомовлення»: використання телерадіоорганізацій для трансляції програм, які можуть завдати шкоди фізичному, психічному чи моральному розвитку дітей та підлітків, якщо вони мають змогу їх дивитися; розповсюдження програм, здатних впливати на нормальний фізичний, розумовий або моральний розвиток дітей, і програми, що містять сцени, які викликають жах, сцени вбивства, насилля, сцени, звернені до сексуальних інстинктів; трансляція згаданих вище програм у денний час.

Як повідомляв ZAXID.NET, уповноважена з прав людини Валерія Лутковська звернулася до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення з вимогою провести перевірку через ймовірне порушення прав дитини телеканалом «Інтер». Підставою для звернення стала програма «Стосується кожного», героїнею якої була Тетяна Лучишин – 12-річна породілля з Борислава Львівської області. На думку омбудсмена, під час програми була незаконно розголошена приватна інформація з життя неповнолітньої, зокрема, про її інтимні стосунки та ймовірне зґвалтування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук