Карта переможців
Суспільство

Карта переможців

Чому майже 150 тис. львів’ян не матимуть «свого» депутата

Назарій Тузяк, 6 листопада 2015 3426 1
фото ZAXID.NET

Два тижні пройшли з часу голосування, а детальних результатів виборів до міської ради досі не опублікували. Львів'яни хоч і здогадуються, хто увійде до наступного скликання ЛМР, але так і не знають, як на кожному окрузі розподілились їхні голоси.

Тому ZAXID.NET вирішив виправити це непорозуміння і показати лідерів симпатій в кожному з округів. А заодно й проаналізувати, як майбутнім депутатам вдалося перемогти суперників і чому майже 150 тис. виборців Львова не матимуть «свого» депутата у міськраді

***

Щоб стати депутатом Львівської міськради достатньо було загітувати близько 1000 осіб. Хоча 28 майбутнім депутатам вдалося пройти до ЛМР, отримавши ще менше голосів. Наприклад, Івану Гринді та Любомиру Босаневичу з «УКРОПу» депутатський мандат принесли всього 342 львів'янина (до того ж обоє кандидатів виявилися третіми на своїх округах).

Кандидатам від «УКРОПу» вдалося ще й стати депутатами, набравши на окрузі менше 10% голосів. Наприклад, Любомир Босаневич отримав 8,3%, Ігор Зінкевич – 8,4%, а Іван Гринда – 9,7%. Серед тих, хто пройшов до ЛМР, це найнижчі результати – більшості нових депутатів для перемоги у рейтинговому списку своєї партії потрібно було «взяти» на окрузі більше 24%.

Водночас далеко не всім учасникам виборів перемога на окрузі забезпечувала мандат. Якби вибори відбувалися за мажоритарною схемою, то у наступному скликанні міськради ми б отримали абсолютну більшість «Самопомочі» і одного Григорія Козловського від «Блоку Петра Порошенка "Солідарність"» (йому єдиному вдалося отримати на своєму окрузі більше голосів, ніж опоненту з партії Андрія Садового).

Лише 25 переможців на округах стануть депутатами ЛМР, ще 21 їх колега посів на окрузі друге місце, а 9 – стали третіми. Є й двоє таких, хто показав ще скромніші результати, – Юлія Гвоздович (Українська галицька партія) стала четвертою на своєму окрузі, а Ігор Зінкевич («УКРОП») – взагалі п'ятим.


Інтерактивна карта результатів виборів до ЛМР по всіх округах

Через особливості нової виборчої системи у Львові виявилося 16 округів, жоден кандидат з яких не потрапить до Львівської міськради. Сумарно так звані «недопредставлені» округи покривають ледь менше 150 тисяч львів'ян з правом голосу, а це близько чверті всіх виборців міста.

При цьому є один округ, з якого до ЛМР потрапили аж три кандидати: мешканці смт. Рудне (округ №17) «відправили» до міськради Ольгу Посипанко («Самопоміч»), Ігоря Ваня («Громадянська позиція») та Мирослава Данилківа (Українська галицька партія). Але ще цікавіше те, що цей округ є одним із найменших в місті – тут лише 5624 виборці, з яких голосувати прийшли 3319 осіб.

Найбільше «недопредставлених» округів у Сихівському (№29, 30, 31, 33) та Франківському (№44, 45, 46, 49) районах. По 3 округи без депутатів є у Галицькому (№1, 3, 4) та Залізничному (№12, 14, 15) районах і по одному в Личаківському (№23) та Шевченківському (№58).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук