Картини Айвазовського з Феодосії везуть до Росії

Картини Айвазовського з Феодосії везуть до Росії
Іван Айвазовський. Феодосія. Захід сонця

«Міністр культури» Криму заявила про наміри передати галерею Айвазовського у республіканську власність

8 січня «міністр культури» Криму А. Новосельська через агентство Кримінформ публічно оголосила про наміри керованого нею «міністерства» передати галерею імені І. Айвазовського в республіканську власність.

«Ми виступили з ініціативою взяти в республіканську власність музей Айвазовського (картинну галерею) і музей старожитностей. Це дуже логічно. Найдавніше місто - Керч, і далі рухаємося до Феодосії - стародавнє місто Кафа, середземноморський середньовічний невільничий ринок, музей старожитностей тут лягає дуже логічно в основу», - уточнила вона. За це рішення має проголосувати міська рада Феодосії.

Навіть в анексованій Феодосії таке рішення називають некомпетентним, а також вважають проявом елементарного невігластва, неповагою до міста та до його жителів.

«Висловлюючи свою волю духовним заповітом, І. К. Айвазовський назавжди закріпив галерею з усіма, що знаходяться в ній, картинами, статуями й іншими творами мистецтва в повну власність Феодосії... Адміністрація Феодосії, висловлюючи сподівання жителів міста, заявляє про неприпустимість будь-якої нічим не обґрунтованої і не виправданої провокаційної метушні навколо галереї імені Айвазовського», - заявив «виконувач обов’язків голови» «адміністрації» Феодосії Дмитро Ачкасов.

Раніше сайт «Кафа» повідомив про те, що картини Айвазовського збираються повезти до Третьяковської галереї в Москві. Потім виставка переїде до Петербурга. У соцмережах феодосійці висловлюють побоювання, що картини Айвазовського можуть з Москви не повернути, або в кращому випадку повернуть не оригінали, а копії-підробки.

«Це незаконні дії окупаційної влади в Криму. Експертне середовище активно протестує. Ви знаєте, що є відповідні резолюції. Українська держава повинна найактивніше задіяти дипломатичними каналами принаймні механізми міжнародного моніторингу за станом культурної спадщини в Криму. Це давно треба робити. Але кожний такий факт дуже є тривожним», - процитувало «Громадське радіо» колишнього міністра культури України, президента українського національного комітету міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць Миколу Яковину. 

За його словами, аморально говорити про вартість галереї, коли картини зараз «просто вкрадені». 

Зауважимо, що у Росії прийняли закон, згідно із яким пам'ятки історії та культури Криму та Севастополя зможуть включатися до реєстру об'єктів культурної спадщини РФ у спрощеному порядку. Також  депутати державної ради Криму 8 серпня 2014 року ухвалили закон, який присвоює об'єктам культурної спадщини Криму статус національного надбання Російської Федерації.

Нагадаємо, що у 2015 році одна з вкрадених картин Айвазовського, «Вечір в Каїрі», в аукціонному домі Sotheby’s була оцінена в 1,5–2 млн фунтів стерлінгів. За нинішнім курсом це 73,5 млн гривень.

Нагадаємо також, що народні депутати Володимир Ар’єв та Людмили Денисова заявляли, що з кримських музеїв до Росії вивозяться твори мистецтва.

Крім того, досі триває судовий розгляд стосовно повернення виставки «скіфського золота» з Нідерландів до України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук