Росія вивозить експонати з кримських музеїв, - Денисова

КультураК.С., 28 листопада 201526636
Росія вивозить експонати з кримських музеїв, - Денисова

Народний депутат України Людмила Денисова у п’ятницю, 27 листопада, під час виступу на Парламентській асамблеї Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС) щодо боротьби з незаконним використанням культурної спадщини у регіоні, повідомила, що Росія вивозить з України коштовні музейні експонати, пише сайт  Крим.Реалії.

Вона оприлюднила інформацію про вивезення у російський Ермітаж колекцій з Криму, у тому числі з Херсонеса Таврійського, Судака та Центрального музею Тавриди у Сімферополі. Після цього на сайті Херсонеса Таврійського та у російських ЗМІ з’явилося спростування цієї інформації, проте сам Ермітаж анонсував виставку з кримськими експонатами.

Було анонсовано проведення виставки в Ермітажі «На землі грифона. Антична археологія Ермітажу у Криму», яка включає предмети з колекції Східно-Кримського історико-культурного музею-заповідника. Ця інформація і зараз розміщена на сайті Ермітажу», – заявила Людмила Денисова.

Вона наголосила, що немає заперечень проти співпраці у розкопках пам’ятників Херсонеса, спільного створення Візантійської експозиції, спільних досліджень. «Проте озвучена інформація говорить не просто про співпрацю, а підтверджує факт вивезення цінних експонатів з Криму», – додала Денисова.

За її словами, особливе занепокоєння викликає інцидент, який стався у ніч з 16 на 17 листопада цього року у Судаку, де, за інформацією ЗМІ, обвалилася частина давньої вежі Генуезької фортеці.

«Наша країна жорстко засуджує варварське захоплення і розграбування Російською Федерацією культурних, матеріальних і духовних історичних цінностей України», – зауважила народний депутат.

Нагадаємо, що у Росії прийняли закон, згідно із яким пам'ятки історії та культури Криму та Севастополя зможуть включатися до реєстру об'єктів культурної спадщини РФ у спрощеному порядку. Також  депутати державної ради Криму 8 серпня 2014 року ухвалили закон, який присвоює об'єктам культурної спадщини Криму статус національного надбання Російської Федерації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук