Катеринчук: Люди повинні мати право відкликати депутатів

Христина Нога, 21 квітня 2012108213
Микола Катеринчук

«Ми хочемо, щоб люди приймали рішення, кому стати депутатом і могли його (депутата, - ред.) відкликати», - про це в ефірі «Великої політики з Євгенієм Кисельовим» 20 квітня заявив лідер «Європейської партії України» Микола Катеринчук, коментуючи новий законопроект про можливість позбавлення депутата мандату виборцями.

«Ми пропонуємо тимчасово внести зміни до Конституції, додавши до 5-ти випадків позбавлення депутата мандату, ще один», - зазначив Катеринчук.

За його словами, якщо це мажоритарний кандидат і він не виконав свої зобов’язання, а вони навіть програму можуть не реєструвати, має бути соціальна угода з виборцями. Якщо депутат не виконує взяті на себе зобов’язання, то громадяни мали б право звернутись до ЦВК і якщо таких підписів від громадян, які проголосували за даного кандидата, назбирається 1000, тоді ЦВК має порушити процедуру позбавлення депутатського мандата. Якщо депутат обирався за партійними списками, то партія приймає рішення і направляє в ЦВК, а комісія автоматично позбавляє його мандата.

«Якщо в такий спосіб, через відклик депутата чи рішення з’їзду, він буде позбавлений депутатського мандату, він не матиме права більше ніколи в житті балотуватись в парламент», - зазначив Катеринчук.

У відповідь на це депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко сказав, що «скоро вибори і він з повагою ставиться до бажання дати фішку, піар-привід». У відповідь Катеринчук зазначив, що цей законопроект «не під вибори».

Крім того, Вадим Колесніченко заявив, що у жодній країні Європи немає такого механізму. У відповідь на це Микола Катеринчук сказав: «В Європі немає, але в Європі депутати не голосують один за одного і не продають своїх виборців за 3 мільйони».

«Ця пропозиція нереальна. Але є інший механізм, який називається політична відповідальність. Якщо виборець продав свій голос за гречку, то він відповідного кандидата й отримав», - сказав Колесніченко.

Нагадаємо, Микола Катеринчук і Олександра Кужель готують законопроект про відкликання народних депутатів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук