Керівників культурних закладів України призначатимуть на конкурсах

КультураВолодимир Пиріг, 11 листопада 20152500

Верховна Рада має намір увести призначення керівників установ культури за результатами обов'язкового конкурсу й з укладанням контракту, строк якого становитиме до п’яти років.

За прийняття за основу законопроекту № 2669-д проголосували 236 депутатів за мінімально необхідних 226, повідомляють «Українські новини».

Відповідно до документа, не може бути призначено на посаду керівника державної або комунальної установи культури особу, яка за рішенням суду визнана недієздатною або з обмеженою дієздатністю, має судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята у встановленому законом порядку, або на яку протягом останнього року накладено адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення, а також якщо вона є близькою особою або членом сім'ї керівників органу, що відповідно до статутних документів здійснює управління державною або комунальною установою культури.

Крім того, трудові відносини з художнім і артистичним персоналом державних і комунальних установ культури будуть оформляти шляхом укладання контрактів. Формування кадрового складу відповідних установ буде здійснюватися також на конкурсній основі. За результатами конкурсу з його переможцями будуть укладатися договори строком від 1 до 3 років.

Очікується, що реалізація норм законопроекту дасть можливість оновити керівний склад державних і комунальних установ культури, упорядкувати трудові відносини із професійними творчими працівниками, стимулюватиме їхню творчу діяльність, забезпечить ефективне застосування керівництвом установи їхнього творчого потенціалу, приведе цю сферу суспільних відносин у відповідність із західноєвропейською практикою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук