Кіберполіція запропонувала легалізувати в Україні криптовалюти

Правоохоронці пропонують прирівняти криптовалюти до електронних грошей

Кіберполіція України підтримала ідею легалізувати криптовалюти і прирівняти їх до електронних грошей. У відомстві вважають, що за своїми ознаками криптовалюти можуть вважатися електронними грошима (одиниця вартості, яка зберігається на електронному пристрої і приймається як засіб платежу).

«Незважаючи на те, що за своєю сутністю існування і обіг криптовалют базуються на засадах фінансової піраміди, кіберполіція підтримує ідею легалізації криптовалюти в Україні, а також процесу її майнінгу (щонайменше – це прирівняти її до електронних грошей). Також підтримується й ідея використання технології Blockchain у державному і приватному секторах», – йдеться у повідомленні кіберполіції.

Голова кіберполіції України Сергій Демидюк вважає, що це дозволить обкласти податком операції купівлі-продажу криптовалюти і створити легальні криптобіржі і криптообмінники. З його слів, зараз, коли криптовалюти в Україні перебувають поза межами легального поля, їх активно використовують зловмисники для анонімізації своїх дій, а звичайні громадяни все частіше стають жертвами шахраїв, не маючи при цьому повноцінного захисту від правоохоронних органів.

Демедюк додав, що всі операції з криптовалютою в Україні повинні бути з обов'язковою ідентифікацією власника криптовалютного гаманця, оскільки основною проблемою правоохоронних органів є саме підтвердження права власника гаманця на його власність, а отже, і визначення його потерпілим.

При цьому голова кіберполіції наголосив, що у випадку неспроможності найближчим часом врегулювати статус криптовалюти в Україні, держава повинна офіційно заборонити її обіг. «Щоб кожен знав про те, що купуючи чи продаючи криптовалюту на території України, він ризикує втратити свої фінансові вкладення безповоротно, не маючи права на захист і відшкодування збитків», – заявив Сергій Демедюк.

До слова, у 2017 році зловмисники 4 рази вимагали за викрадених людей викуп у криптовалюті біткоїн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук