Кілька десятків львів’ян готуються пробігти марафон в Афінах і півмарафон в Будапешті

Головні новини Львова 14.06Марічка Кулачковська, 14 червня 2019, 16:26 0

Львів’яни зі спільноти «Run4U» готуються 8 вересня пробігти півмарафон у Будапешті і 10 листопада марафон в Афінах.

Перед стартом основної частини тренування легкоатлети проводять ретельну розминку, аби насичити м’язи кров’ю та киснем. Наприклад, вправа із переступанням бар’єрів допомагає покращувати м’язеву координацію, аби під час бігу всі рухи спортсмена були збалансованими. А ще є корисною для постановки правильного кроку.

Багато зусиль вимагають вправи на баланс, але є дуже потрібним для укріплення м’язів-стабілізаторів. Бігуни кажуть: якщо у вас є певна база фізичної підготовки, то реально «підвести» свій організм до півмарафону за три місяці. Якщо вправляєтеся «з нуля», можуть знадобитися кілька років. Співзасновник «Run4U» Володимир Мисак каже: «Біг ‒ це інший спосіб життя. А коли в житті з’являється нова сфера, ти стаєш сильно щасливим».

Новачкам, які ніколи не займались спортом, радять чергувати біг із ходьбою. Та поступово збільшувати навантаження. Спортивне взуття слід обирати залежно від особливостей стопи. Перед змаганнями об’єм роботи треба зменшувати. Майстер спорту України з легкої атлетики, тренер Олександр Ченікало розповідає: «Для прикладу, якщо ваш об’єм був 100 км в тиждень, то за 2 тижні до змагань ви його маєте скинути на 40-50%. Це для того, щоб наш організм відпочив, закумулював енергію і видав всю свою силу саме на день забігу».

Для Роксани Партики півмарафон у Будапешті стане логічним результатом річного тренування. Легкоатлеткаа каже: «В мене робота сидяча. Трохи стресова, бо працюю з людьми. Відповідно, є якесь таке вигорання. І коли ти займаєшся бігом, це все забувається. Я в той час я відпочиваю від роботи, від проблем. Я тоді думаю, як би оце вижити до кінця тренування».

Андрій Когут кине собі виклик на 42-кілометровій дистанції в Афінах 10 листопада. Розповідає: «Це буде мій перший марафон. Хочу, щоби він запам’ятався. Тож коли дізнався, що є автеничний марафон в Афінах, одразу вирішив пробігти саме його».

В останній тиждень перед змаганнями марафонці харчуватимуться лише білками, на кілька днів виключать з раціону вуглеводи. Повернуть їх лише за три дні до старту. Олександр Ченікало пояснює: «Це для того, щоби наш організм отримав стрес і почав виділяти енергію з м’язів. А коли після цього ми навантажимо його додатковими вуглеводами, відбудеться ефект суперкомпенсації. Тобто енергії, вуглеводів, глікогену в м’язах стає вдвічі більше».

А ще перед змаганнями радять засинати не пізніше півночі. Адже основні процеси відновленні в організмі відбуваються після 12-ої ночі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук