Кіно та фести
Культура

Кіно та фести

Які українські фільми покажуть на міжнародних фестивалях у листопаді

Катерина Сліпченко, 1 листопада 2017 368 0

Протягом листопада відразу декілька українських фільмів візьмуть участь у конкурсних та поза конкурсних програмах. До речі, деякі з них усе ще можна подивитись в прокаті. Для зручності читачів ми зібрали усіх учасників разом.

Мінськ

На кінофестивалі «Лістапад» у Мінську, який завдяки команді відрізняється дуже добрим програмуванням, цього року можна побачити чимало українських фільмів.

В основному конкурсі візьмуть участь «Лагідна» Сергія Лозниці та «Іній» Шарунаса Бартаса. У створені «Лагідної» Україна брала участь як міноритарний партнер. А от «Іній» створювався за підтримки Держкіно. Обидві картини брали участь у Каннському кінофестивалі. «Іній» представляє Литву в оскарівських перегонах.

«Іній»

У конкурсі кіношкіл змагатиметься представниця Київського інституту імені Карпенка-Карого Анна Лисун із короткометражкою «Репатріот».

У позаконкурсній програмі відбудеться прем’єра комедії Георгія Далієва «Одеський підкидьок». Також поза конкурсом покажуть іронічний документальний фільм Світлани Шимко «Ленінопад». Свій фільм, який бачили й львів’яни, покаже у Мінську голова журі конкурсу документальних фільмів Андрій Загданський. Його «Вагріч та чорний квадрат» покажуть у програмі «Інший погляд». Українському танцюристу Сергію Полуніну присвячено документальну стрічку Стівена Кантора «Танцюрист», у створені якого брала участь Україна.

Фестиваль у Мінську пройде з 3 по 10 листопада.

Котбус

На Міжнародному кінофестивалі у німецькому Котбусі у конкурсній програмі повнометражних художніх фільмів будуть представлені українські фільми «Рівень чорного» Валентина Васяновича та словацько-українська «Межа» Петера Беб’яка, створена за підтримки Держкіно. Обидва фільму висунуті на «Оскар». «Рівень чорного» представляє Україну, «Межа» - Словаччину.

«Рівень чорного»

У конкурсній програмі короткометражних фільмів фестивалю представлені дві українських стрічки: «У полі» Олександра Шкрабяка та «Кров’янка» Аркадія Непиталюка.

Окрім участі у конкурсних програмах короткого і повного метру, українські фільми будуть представлені й в інших програмах. Так, у програмі фільмів для дітей буде представлений створений 3D-анімаційний фільм «Микита Кожум’яка» Манука Депояна. У цій же секції покажуть білорусько-українсько-російський фільм «Тимур і команда» (2014 р.) режисера Наталії Галузо. У програму «Спектр», зосередженій на експериментальному кіно, відібрали стрічку Аліси Павловської «5 терапія». В основі фільму лежить цикл автобіографічних новел Стаса Домбровського, колишнього наркомана і злочинця. У цій програмі також покажуть «Арсенал» Олександра Довженка (1928 р.). та короткометражний документальний фільм Артема Антонченка «Олександр Довженко: Одеський світанок».

У спеціальній програмі фестивалю будуть представлені 8 короткометражних стрічок, що входять до кіноальманаху «MyStreetFilms-Рубіж» про життя на Сході України: «Гострий біль» Валерія Пузіка; «Гірник» Марії Ворончук; «Я люблю тебе» Анни Насадюк; «Ма» Марії Стоянової; «Я і Маріуполь» Пьотра Армяновського; «Шум Всесвіту» Михайла Корольова; «Металурги» Євгена Нікіфорова та «Світлоград» Аліни Якубенко.

До програми «Національні хіти» увійшов фільм Олексія Кирющенка «Слуга народу».

Фестиваль цьогоріч пройде з 7 по 12 листопада.

Таллінн

На цьогорічному, 21-му фестивалі «Чорні ночі» у Таллінні (Естонія), Україна так само буде представлена досить широко. У головному конкурсі фестивалю візьме участь містичний трилер Володимира Тихого «Брама», створений за п'єсою Павла Ар'є.

До участі у конкурсній програмі POFF Shorts International Competition Sleepwalkers запрошений короткометражний фільм-дебют Філіпа Сотниченка «Технічна перерва», який був відзначений на львівському кінофестивалі Wiz-Art. Обидві картини створені за підтримки Держкіно.

«Брама»

У програмі JF DOC @ Just буде представлений фільм «ProGamer» режисера Джастіна Агнеу, спільне виробництво якого здійснили США, Південна Корея, Швеція та Україна.

В індустріальній секції фестивалю - Baltic Event Co-Production Market - за перемогу поборються повнометражний ігровий дебют Катерина Горностай «Стоп-Земля» та повнометражний дебют Нарімана Алієва «Додому».

У позаконкурсній програмі Forum Section on Black Nights Film Festival буде показано створений за підтримки Держкіно фільм Аркадія Непиталюка «Припутні» (на головному фото).

Фестиваль «Чорні ночі» акредитований Міжнародною федерацією асоціацій кінопродюсерів як фестиваль класу «А». Триватиме фестиваль з 17 листопада до 3 грудня.

Картин багато, усім їм ми бажаємо успіху.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук