Український фільм «Брама» візьме участь у фестивалі в Таллінні
До теми
Містичний трилер Володимира Тихого «Брама» був відібраний до участі в головному конкурсі Міжнародного кінофестивалю «Чорні ночі» у Таллінні. Цей фестиваль акредитований Міжнародною федерацією асоціацій кінопродюсерів як фестиваль класу «А» і проводиться вже впродовж 21-го року. Цьогоріч Black Nights Film Festival проходитиме з 17 листопада до 3 грудня.
Світова прем’єра фільму відбудеться на кінофестивалі 28-го листопада. «Брама» буде змагатися з фільмами провідних кінематографістів Європи, Азії та Америки за 9 нагород міжнародного конкурсу і приз глядацьких симпатій. Ґран-прі фестивалю – 10 тис. євро.
Стрічка розповідає про сім’ю, що мешкає у Чорнобильській зоні відчуження. Головує у ній баба Пріся, котра товаришує з русалками, під’їдає галюциногенні гриби і якось під час війни зарізала дванадцятьох есесівців. З нею живуть онук Вовчик і хвороблива донька Слава, яку свого часу покинув чоловік. Неочікувано їхнє розмірене життя закінчується – баба Пріся отримує містичне попередження про катастрофу, що станеться найближчим часом.
«Брама» – це екранне втілення відомої п’єси Павла Ар’є «На початку і наприкінці часів», що в постановках різних режисерів з успіхом пройшла на сценах Молодого театру в Києві, Харківського Академічного Драматичного театру імені Тараса Шевченка, Драматичного театру в Магдебурзі та ін.
Головну роль у фільмі заграла акторка Ірма рма Вітовська, яка грає цю роль і у Молодому театрі.
Є вонавистава і в репертуарі Львівського драматичного театру імені Лесі Українки у постановці Олексія Кравчука. Актор Ярослав Федорчук знявся так само і у фільмі.
Голова Держкіно Пилип Іллєнко привітав команду фільму і зазначив: «Цьогоріч вже на шостому кінофестивалі класу «А» у конкурсній програмі буде представлений український фільм. Ця системність свідчить про те, що українська кіноіндустрія відповідає найвищому рівню світового кіно».
«Спектр драматургії «Брами» дуже широкий – від комедії до жаху. Техногенна архаїчність персонажів почерпнута з етнографічних подорожей Павла Ар’є у 2008-му році до Чорнобильської зони відчуження. Мені було цікаво працювати з цим матеріалом, він унікальний своїм авангардним поглядом на те, що відбувається на околицях Чорнобиля зараз, і як видозмінюються класичні міфи та з’являються нові», – прокоментував режисер і співавтор сценарію фільму Володимир Тихий.
Український глядач зможе побачити фільм вже навесні 2018 року.