«Київстар» встановив у Києві першу базову станцію для тестування 5G

Наразі в новому стандарті працює лише одна базова станція в районі Київського політехнічного інституту

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 24 квітня 201910700

Національний оператор мобільного зв’язку «Київстар» встановив у Києві для тестування базову станцію для мереж 5G. За повідомленням прес-служби «Київстару», нове обладнання розміщено в районі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Базова станція обладнана за новою технологією Massive MIMO (багатопроменева активна антенна система). Massive MIMO – це ключова технологія для мереж 5G зв’язку. Вона дозволяє отримати значно більші переваги як у швидкості бездротової передачі даних, так і надійності з’єднань, використовуючи значно більшу кількість антен на базовій станції.

Так, базова станція використовує вбудовану антену з 32 прийомопередавачами, які працюють одночасно, що дозволяє сформувати багато цифрових потоків. Таким чином, ємність базової станції можна збільшити до 6,5 раза.

Очікується, що після завершення процесу сертифікації та реєстрації в Україні нового обладнання, компанія буде впроваджувати його у місцях з високою концентрацією мобільного трафіку, наприклад, на стадіонах, концертних майданчиках, у місцях проведення масових заходів, процитувала повідомлення «Київстару» агенція «Укрінформ».

До слова, тестування 5G за такою ж технологією 18 квітня у Львові запустив третій за обсягом абонентської бази український мобільний оператор lifecell.

Нагадаємо, раніше Міністерство інфраструктури України повідомляло, що наприкінці квітня оператор мобільного зв’язку «Vodafone Україна», який є другим за розміром абонентської бази після «Київстару», розпочне тестування 5G на невеликому відрізку траси «Київ-Ковель». Проте пізніше стало відомо, що проект розпочнеться з тестування технології «інтернету речей» на трасі Н01 в стандарті 4G, а вже з другого півріччя цю технологію тестуватимуть у стандарті 5G.

Зазначимо також, що в Україні конкурс на частоти під 5G не проводився. Втім, в більшості країн світу 5G в комерційну експлуатацію досі не запущено.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук