Колишній радник Путіна сказав, скільки Росія витратила грошей на війну з Україною

СуспільствоОксана Руда, 11 жовтня 201528882
Колишній радник Путіна сказав, скільки Росія витратила грошей на війну з Україною
Президент Росії Володимир Путін

Колишній радник Путіна і економіст Андрій Ілларіонов підрахував, що Російська Федерація витратила на війну з Україною 377 мільярдів доларів.

«Один з варіантів оцінки вартості війни з Україною був запропонований в доповіді Путін. Війна. Підсумкова оцінка, отримана підсумовуванням результатів за кількома відзначеними в доповіді позиціям (прямі витрати, біженці, Крим), склала близько 800 млрд. рублів, або приблизно 18 млрд доларів по існуючому в 2014-15 рр валютному курсу», – написав Ілларіонов у своєму блозі.

Економіст зазначив, що ця оцінка не охоплює всіх витрат, які в цьому випадку слід враховувати.

«По-перше, всі військові витрати у війні проти України набагато більші, ніж прямі витрати на ведення військових дій безпосередньо на території України. По-друге, витрати на підготовку і ведення війни з Україною почали здійснюватися задовго до початку військових дій проти України. По-третє, нинішня війна, розпочата Кремлем, – це війна не тільки з Україною. По-четверте, додаткові витрати у зв'язку з підготовкою та веденням військових дій несе не тільки державний бюджет, а й приватний сектор», – аргументує економіст.

Ілларіонов підрахував, що загальна ціна нинішньої війни становить приблизно 377 млрд доларів. При цьому економіст вважає ці витрати за останніх чотири роки. Це він пояснює прийняттям Кремлем програми переозброєння російських збройних сил на суму в 20 трлн.руб в 2011 році, що, по факту, можна вважати початком підготовки до військової агресії проти України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук