Комітет кредиторів України запропонував Україні відтермінувати сплату боргів на 10 років

ЕкономікаІрина Данилів, 29 травня 20155380

Пропозиції Комітету кредиторів України включають відтермінування погашення боргів на термін до 10 років і зниження відсоткових ставок, що дозволить країні заощадити понад 15 млрд доларів. Про це повідомляє агентство Reuters, із посиланням на власні джерела.

За даними джерела, знайомого з ситуацією, економіяв найближчі чотири роки може становити $15,8 млрд, що більше ніж було передбаченими програмою МВФ ($15,3 млрд). За словами джерела, $15,3 млрд буде зекономлено за рахунок основного боргу, а ще $500 млн - завдяки зниженню ставок.

Комітет кредиторів України включає Franklin Templeton, BTG Pactual Європу, TCW Investment Management Company і T. Rowe Price Associates, які володіють українськими зобов'язаннями на $8,9 мільярда.

Нагадаємо, програма МВФ передбачає, що результатом реструктуризації боргових зобов’язань України, має стати досягнення трьох критеріїв: економія близько $15 млрд протягом чотирьох років, зниження боргу до 71% стосовно річного ВВП до 2020 року і зниження щорічних витрат на обслуговування боргу до 10% ВВП із 2019 по 2025 рік.

«Комітет не може сказати, що згоден, що ці три критерії є кращими для довготермінової стійкості економіки України, але в інтересах досягнення угоди комітет висунув пропозиції, які відповідають цим трьом критеріям», - сказало джерело агентства.

Нагадаємо, Наталія Яресько, міністр фінансів України наголосила, що переговори з приватними кредиторами йдуть дуже важко, але плани України щодо зменшення боргу підтримуються Міжнародним валютним фондом, США та іншими партнерами.  

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук