Комітет кредиторів України запропонував Україні відтермінувати сплату боргів на 10 років
До теми
Пропозиції Комітету кредиторів України включають відтермінування погашення боргів на термін до 10 років і зниження відсоткових ставок, що дозволить країні заощадити понад 15 млрд доларів. Про це повідомляє агентство Reuters, із посиланням на власні джерела.
За даними джерела, знайомого з ситуацією, економіяв найближчі чотири роки може становити $15,8 млрд, що більше ніж було передбаченими програмою МВФ ($15,3 млрд). За словами джерела, $15,3 млрд буде зекономлено за рахунок основного боргу, а ще $500 млн - завдяки зниженню ставок.
Комітет кредиторів України включає Franklin Templeton, BTG Pactual Європу, TCW Investment Management Company і T. Rowe Price Associates, які володіють українськими зобов'язаннями на $8,9 мільярда.
Нагадаємо, програма МВФ передбачає, що результатом реструктуризації боргових зобов’язань України, має стати досягнення трьох критеріїв: економія близько $15 млрд протягом чотирьох років, зниження боргу до 71% стосовно річного ВВП до 2020 року і зниження щорічних витрат на обслуговування боргу до 10% ВВП із 2019 по 2025 рік.
«Комітет не може сказати, що згоден, що ці три критерії є кращими для довготермінової стійкості економіки України, але в інтересах досягнення угоди комітет висунув пропозиції, які відповідають цим трьом критеріям», - сказало джерело агентства.
Нагадаємо, Наталія Яресько, міністр фінансів України наголосила, що переговори з приватними кредиторами йдуть дуже важко, але плани України щодо зменшення боргу підтримуються Міжнародним валютним фондом, США та іншими партнерами.