Компанія Дубневичів вперше виграла справу про вилучення активів ТЕЦ у Новому Роздолі

Компанія оскаржувала обрання управителя вилученого майна теплоелектроцентралі. На позитивне для Дубневичів рішення можуть подати апеляцію

Власники «Енергія-Новий Розділ» Богдан та Ярослав (ліворуч) Дубневичі були депутатами ВРУ VIII скликання, влітку 2019-го Ярослав Дубневич став депутатом XIX скликання парламенту

Компанія «Енергія-Новий Розділ», бенефіціарами якої є львівські мільйонери Богдан та Ярослав Дубневичі, виграла у суді першої інстанції одну зі справ, у яких вона оскаржує вилучення майна Новороздільської ТЕЦ та передачу його Нацагентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Це перше велике рішення на користь Дубневичів у судових суперечках між їхніми компаніями та Нацагентством через тимчасову конфіскацію майна двох теплоелектроцентралей на Львівщині.

Так Окружний адміністративний суд міста Києва 29 жовтня ухвалив рішення, де визнав протиправними дії АРМА, яка після проведеного конкурсу передала майно ТЕЦ в управління приватному підприємству «Гарант Енерго М».

Відомо, що у червні 2018 року Солом’янський суд Києві наклав арешт на майно ТЕЦ у Новому Роздолі і Новояворівську на Львівщині та передав їхні єдині майнові комплекси в управління АРМІ. Рішення ухвалили у справі про розкрадання посадовими особами ТЕЦ пільгового газу на 1,4 млрд грн. Згодом Нацагентство провело конкурс та обрало управителем та оператором цих двох ТЕЦ київську компанію «Гарант Енерго М».

Як йдеться в рішенні Окружного адміністративного суду Києва, компанія Дубневичів – ТОВ «Енергія-Новий Розділ» ­– із результатами конкурсу, в якому теж брала участь, не погодилась та подала скаргу. У обґрунтуванні позову вказане, що «Гарант Енерго М», зокрема, стала переможцем всупереч законодавчим вимогам, адже не мала відповідної ліцензії на роботу на ринку електричної енергії та природного газу.

Суд, розглянувши докази АРМА та ТОВ «Енергія-Новий Розділ», частково задовольнив вимоги компанії Дубневичів та встановив, що конкурс був проведений із порушеннями.

«Гарант Енерго М», якого обрано управителем арештованих активів позивача, не відповідає усім кваліфікаційним критеріям, встановленим АРМА для участі в конкурсі на управління арештованими активами, тож у АРМА були відсутні правові підстави для визнання його переможцем конкурсу», – йдеться в рішенні.

У підсумку суд визнав протиправними дії Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів щодо обрання управителем арештованого майна ТОВ «Енергія-Новий Розділ» (Новороздільська ТЕЦ) приватного підприємства «Гарант Енерго М». Водночас АРМА має право подати апеляцію на це рішення.

Слід зазначити, це рішення суду не означає, що угода між АРМА та «Гарант Енерго М» про управління майном ТЕЦ в Новому Роздолі автоматично втрачає чинність. Водночас воно є підставою для розірвання цієї угоди.

Нині в судах розглядають чимало позовів від компаній Богдана та Ярослава Дубневичів – ТОВ «Енергія-Новий Розділ» та ТОВ «Енергія-Новояворівськ» – щодо вилучення майна Новояворіської та Новороздільської ТЕЦ у межах розслідування корупційної справи про розкрадання пільгового газу. Дубневичі намагаються повернути собі вилучене майно, але раніше вони програвали у судах першої інстанції та в апеляції.

Зокрема, торік компанії братів-мільйонерів подали скаргу на рішення Солом’янського суду Києва щодо вилучення у них майна ТЕЦ та наступної передачі його в управління АРМА. Нині ця справа перебуває на розгляді в касаційній інстанції. Також вони вимагають зняти арешт з майнових комплексів теплоелектроцентралей та визнати недійсним договори про управління активами між АРМА та «Гарант Енерго М».

Раніше Окружний адмінсуд Києва закрив кримінальне провадження за позовом ТОВ «Енергія-Новий Розділ» до Національного агентства з розшуку та менеджменту активів про нібито незаконність дій Нацагентства щодо Новороздільської ТЕЦ, але на це рішення подали апеляцію.

Як писав ZAXID.NET, Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ, які подають тепло та електроенергію у будинки мешканців цих двох міст, нині фактично не функціонують, працівники протестують та звільняються. Обидві теплоелектроцентралі належали фірмам братів Ярослава та Богдана Дубневичів ТОВ «Енергія-Новояворівськ», ТОВ «Енергія-Новий Розділ» та ТОВ «Енергія».

На початку 2018 року у Львові затримали чотирьох службовців цих фірм за підозрою у крадіжці газу НАК «Нафтогаз України» на суму понад 1,4 млрд грн. За даними правоохоронців, «Енергія – Новий Розділ» та «Енергія-Новояворівськ» штучно збільшували обсяги відпущеного населенню тепла, аби отримувати більше «дешевого» газу, який замість «дорожчого» витрачали на виробництво електроенергії.

Опісля суд арештував обидві ТЕЦ і передав їх Агентству з розшуку та менеджменту активів (АРМА), яке визначило для них нового управителя – маловідому київську фірму «Гарант Енерго М». Через протести частини працівників та брак персоналу роботу на ТЕЦ довго не вдавалося запустити. У листопаді 2018-го роботу на обидвох ТЕЦ більш-менш налагодили і мешканці Новояворівська та Нового Роздолу почали отримувати тепло до осель. Попри те, що роботу ТЕЦ вдалося тоді запустити, на теплоелектроцентралях постійно виникали проблеми.

Восени 2019-го опалювальний сезон в цих двох містах опинився під загрозою зриву через те, що «Гарант Енерго М» накопичило борги за спожитий газ. За рік компанія не заплатила державному постачальнику 388 млн грн за несанкціонований відбір та транспортування газу.

Обласна комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій наприкінці жовтня оголосила надзвичайну ситуацію у містах Новояворівськ та Новий Розділ. Комісія вирішила скерувати кошти для запуску ТЕЦ у сумі 8-12 млн грн з резервних фондів обласного та місцевих бюджетів цих міст. Кошти надали на поворотній основі, тобто згодом управитель має повернути їх назад у бюджет.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук