Представники АРМА силоміць передали Новояворівську ТЕЦ новому управителю

СуспільствоЮрій Герун, 17 жовтня 2018, 19:51 3525 2

Представники Нацагентства з управління арештованими активами АРМА та детективи НАБУ 17 жовтня зайшли на Новояворівську ТЕЦ. Представники фірми-управителя, визначеного на конкурсі, виставили там свою охорону. Нові господарі обіцяють що уже незабаром Новояворівськ та Новий Розділ отримають гарячу воду та тепло. Раніше теплоелектроцентралі цих двох міст були арештовані через кримінальну справу про розкрадання газу.

Від ранку 17 жовтня у Новояворівську — гості із Києва. Детективи НАБУ, представники нацагентства арештованих активів та нові управителі. В адмінбудівлі власника ТЕЦ ‒ компанії «Енергія-Нововояворівськ» жодного з працівників не знайшли. При в'їзді на саму теплоелектроцентраль представників АРМА зустрів лише одинокий собака та охоронець.

«Ми є представниками національного агентства і це майно передане нам в управління. Просимо вас пустити нас! Я не маю ніякого права на це. В мене є команда їхня, нікого не пускати», ‒ охоронець йде телефонувати начальству.

А представники Нацагентства заходять на територію підприємства за допомогою лому. Входи та виходи зайняла охорона нової управляючої фірми ПП «Гарант Енерго М». Спеціалісти перевіряють устаткування, оглядають ТЕЦ у тих слабких точках, від яких залежить функціонування об'єкту за його призначенням», ‒ розповідає начальник управління АРМА Віталій Різник.

Арештоване майно «Енергії-Новояворівськ» Нацагентство АРМА передало новому управителю, саме він має зайнятись організацією опалювального сезону у Новояворівську.

«25% від отриманих доходів компанія «Гарант Енерго М» буде витрачати на забезпечення діяльності, охорону, забезпечення роботи ТЕЦ. Все інше буде в держбюджет, на казначейський рахунок. АРМА не буде втручатись, але контролювати, щоб кошти надходили саме на цей казначейський рахунок», ‒ пояснює начальник юридичного управління АРМА Андрій Потьомкін.

ТЕЦ у Новояворівську простоює від серпня, коли «Нафтогаз» перестав постачати сюди паливо. Тож у місті нема гарячої води і опалювальний сезон під загрозою. Теплоцентраль треба запускати якомога швидше, вважає мер міста.

«Декілька днів треба, бо обладнання було зупинене, не працювало і на сьогоднішній день газопроводи ще є порожніми. Сьогодні вирішується питання в Києві по газу, а завтра і по тарифах. Маємо надію, за декілька днів повинна запрацювати», ‒ сподівається міський голова Новояворівська Василь Муравель.

Натомість директор «Енергії-Новояворівськ» запевняє, що про прихід нового управителя його ніхто не повідомив. А проникнення на ТЕЦ вважає рейдерським захопленням.

«Я по-перше хочу дізнатись, що відбувається на самій теплоенергоцентралі, друге ‒ я хочу зрозуміти, якими документами вони керуються. Якщо вони не нададуть документів, я буду звертатися в правоохоронні органи», ‒ каже директор «Енергія-Новояворівськ» Андрій Гнатуш.

Нагадаємо, Новояворівська ТЕЦ фігурує у розслідуванні розкрадання майже півтора мільярда гривень. За версією слідства, тут купували газ за пільговими цінами нібито для опалення міста, насправді ж використовували його для виробництва і продажу електроенергії за комерційними цінами. Така ж ситуація у ще одному місті ‒ Новому Роздолі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук