Компанія Levi Strauss планує замінити людей роботами на виробництві джинсів

СвітРоман Ганкевич, 28 лютого 20180
Компанія Levi Strauss планує замінити людей роботами на виробництві джинсів
фото Bloomberg
Перший автоматизований завод компанії вже працює в Неваді

Американський виробник одягу Levi Strauss почав використовувати роботів у процесі надання остаточного вигляду джинсам - створенню ефектів потертості і зношеності, дірок тощо. Про це пише газета Financial Times.

У компанії вважають, що до 2020 року роботи, здатні виконувати відповідні дії за допомогою лазера, замінять практично всіх працівників, які наразі здійснюють ці процеси, є трудомісткими і, в деяких випадках, шкідливими для здоров'я. Мета змін - зменшення відходів, витрат, а також скорочення тривалості процесу надання джинсам остаточного вигляду відповідно до різних варіантів дизайну.

Levi Strauss, що є приватною компанією, не розкриває даних, який обсяг коштів вона має намір інвестувати в цю програму. За словами головного виконавчого директора Levi Strauss Чипа Берга, який очолив компанію в 2011 році, використання роботів є майбутнім у виробництві джинсів. Роботам, що декорують джинси за допомогою лазера, на кожну пару потрібно 90 секунд, а щоб домогтися того ж ефекту вручну, доводиться витратити близько 6-8 хвилин.

Надалі Levi Strauss має намір постачати підрядникам для виконання фінішних робіт моделі джинсів трьох базових відтінків - світлого, середнього і темного, з тим, щоб надалі вони за допомогою лазера могли надати їм остаточного вигляду відповідно до тисячі різних видів дизайну, заявив віце-президент Levi Strauss Барт Сайтс, що відповідає в компанії за інновації.

За даними видання, така лінія вже працює в Неваді, куди дизайнери Levi Strauss надсилають цифрові файли-основи для створення остаточного декору роботами. Впровадження роботів у виробничий процес показує зростання ролі автоматизації виробництва у 21-му столітті, пише FT. Це, як очікується, призведе до зростання конкуренції серед робітників галузі у країнах, що розвиваються, таких як Бангладеш або Мексика.

Згідно з даними Міжнародної організації праці, понад 40 млн людей задіяні в сфері виробництва одягу лише в країнах Азії, економіка яких ще розвивається. Levi Strauss, що має 135-річну історію, продає щорічно близько 150 млн пар джинсів. У 2017 році компанія скоротила прибуток на 3% - до $281 млн, збільшивши виторг на 8%, до $4,9 млрд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук