Компанія з офісами в Україні платить зіркам YouTube за рекламу шахрайства

EduBirdie пропонує студентам купувати реферати замість того, аби ті писали їх власноруч

Блогер Адам Салех, який має 4 млн постійних глядачів, рекламує послуги EduBirdie

Британська медіакорпорація BBC виявила понад 1400 роликів на YouTube, що рекламують послуги компанії з написання навчальних робіт EduBirdie, яка має офіси в Україні. Про це йдеться в розслідуванні журналістів Бранвен Джеффріс (Branwen Jeffreys) та Едварда Мейна (Edward Main).

Дослідження виявило понад 1400 відеороликів, які мають загалом понад 700 мільйонів переглядів, що містять рекламу EduBirdie, яка заохочує шахрайство серед студентів та школярів.

Компанія EduBirdie має офіси в Україні, але пропонує свої послуги учням та студентам у всьому світі.

Журналісти виявили, що реклама компанії з'являється у відео на каналах YouTube різноманітної тематики, зокрема про розіграші, знайомства, ігри, музику та моду. EduBirdie платила за рекламу популярним YouTube-блогерам, деяким з яких лише 12 років.

Послуги компанії зокрема рекламували такі зірки як Адам Салех (Adam Saleh), чий канал має 4 млн підписніків, та геймер JMX, у якого їх 2,5 млн. Після розслідування BBC обидва наразі вилучили відео з рекламою EduBirdie з YouTube. ВВС також звернулася до матері одного 12-річного блогера, який рекламував компанію для своїх 200 тис. підписників. Вона також її видалила.

Виявилося, що каналам з десятками тисяч підписників компанія могла пропонувати сотні доларів за кожну рекламу. Проте йшлося не про чітко маркеровані рекламні ролики, поширені на каналах YouTube. Замість цього, як правило, відеоблогер робив паузу у своєму відео, щоб особисто прорекламувати EduBirdie, обіцяючи, що компанія зробить за гроші реферат на «відмінно».

Деякі блогери також додавали, що такі послуги дозволять звільнити час для відеоігор або ж наркотиків.

Один з британських YouTube-блогерів Alpay B закликає глядачів до одного зі своїх відеороликів: «Не витрачайте час на те, щоб робити реферати, нехай ці люди зроблять це для вас». У коментарі ВВС він зазначив: «Буде учень шахраювати чи ні — це цілковито його вибір. Ви не можете звинувачувати EduBirdie або авторів, які їх рекламують, адже у кожен займається своєю справою».

BBC замовила EduBirdie написання двох робіт: з англійської літератури для здобуття шкільного сертифікату GCSE та курсової для студентів першого курсу.

Медіа отримало дві готові роботи, в які залишалось лише вписати ім'я студента. Реферат GCSE отримав оцінку «C» або 5/6, а університетське завдання — 60%. Це не зовсім та «відмінна» оцінка, яку обіцяє своїм клієнтам EduBirdie.

Компанією EduBirdie керує інша компанія під назвою Boosta, якій належать кілька вебсайтів, що пропонують послуги з написання рефератів.

У своїй заяві вони наголосили: «Ми не можемо нести відповідальність за те, що люди, які мають влив у соцмережах, говорять на своїх каналах. Ми надаємо їм повну свободу щодо того, як вони будуть представляти платформу EduBirdie своїм глядачам, щоб це було для них актуально.Ми усвідомлюємо, що багато людей, як правило, копіюють звернення інших, у яких увага зосереджена на тому, щоб «хтось зробив ваші домашні завдання для вас» але це їхній творчий вибір».

В EduBirdie також додали, що на їхньому сайті міститься застереження, що надані ними роботи мають використовуватися лише як зразок або довідник.

«Автори YouTube можуть використовувати платну рекламу у своєму контенті лише у тому випадку, якщо продукт або послуга, які вони рекламують, відповідають нашій рекламній політиці, — заявив речник YouTube. — Ми не дозволяємо рекламу написання рефератів, тож ми видалятимемо платні реклами таких послуг, якщо будемо їх виявляти».

У компанії також додали, що пояснять блогерам, що в рекламних відеороликах не має бути заохочення нечесної діяльності.

Як зазначає ВВС, послуги з написання рефератів не є незаконними, але якщо студенти здають виконану кимось іншим роботу, їм загрожує дисциплінарне покарання.

ВВС нагадує, що власне дослідження Google виявило, що YouTube-блогери ефективніше рекламують продукти, ніж знаменитості.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук