Конфісковані давні ікони львівські митники передали до музеїв України

36 мистецьких творів у різний час намагалися незаконно перевезти через кордон

Головні новини Львова 15.05Оксана Сенишин, 15 травня 2018, 18:09 371 2
дивіться також

Цінності, які були вилучені працівниками митниці, передали до музею. Працівники управління Державної фіскальної служби Львівщини безкоштовно передали музеям України стародавні ікони. Це понад 30 мистецьких творів, які колись намагалися незаконно перевезти через кордон України.

Серед найціннішого – ікони XVIII ст.: «Богородиця з дитям», що написана в Україні, та преподобного Олександра Свірського, мальована в Росії. Також є лики Христа, святого Миколи, Івана Хрестителя, а також зображення Неопалимої Купини. Здебільшого це олійні доробки на дереві, багато з них мають металевий оклад, гравіювання. Є й литі плакети (від франц. plaquette - дощечка — різновид медальєного мистецтва прямокутної форми – ред.) з бронзи, медальйони зі срібла та білого металу. Деякі з них були виготовлені і в Польщі. А датовані від XVIII до XX ст. Їх передали до чотирьох музеїв України. 26 ікон тепер зберігатимуть у Миколаївському художньому музеї ім. Верещагіна.

«Ми щиро дякуємо за такий безцінний дарунок від Львівської митниці. Весь колектив музею тішиться, що ці давні сакральні речі залишилися в Україні», – подякував представник Музею ім. Верещагіна Володимир Рудніченко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук