Львівська майстриня переносить на вишиванки малюнки Марії Примаченко

Марта Кулинич-Новицька вишиває ікони та сорочки гладдю

Головні новини Львова 20.02Марічка Крижанівська, 20 лютого 2018, 18:25 1642 0

Стихія майстрині Марти Кулинич-Новицької – гладь. Її називає живописом серед технік вишивання.

«Займаюся саме гладдю, тому що хрестик треба рахувати, а я не вмію. У мене характер такий, що я не вмію бути тут і зараз увесь час. Я витаю в хмарах і просто собі шию», – розповіла вишивальниця.

Після багатьох років творчості львів'янці захотілося ноу-хау: вона вишила малюнки Марії Примаченко.

«У мене була книжечка Марії Примаченко і я дуже любила з дитинства переглядати її малюнки. Це була людина, для якої творчість була не просто щось зробити, показати і щоб хтось похвалив, а то був продукт її душі, ця людина надзвичайно цікава для мене», – пояснює майстриня.

Так з'явилися картини за малюнками народної художниці. А потім подруга замовила вишиванку з павами Марії Примаченко.

З-під голки з ниткою Марти Кулинич-Новицької постала уже понад сотня сорочок, кожна різна. У Марти – лемківська кров, тому їй найближчі лемківські узори.

«Моя дружина – найкраща. Вона вишила нам шлюбні сорочки. Для моєї разом вибирали узор, навіяний таким розумінням, що чоловік має бути здоровий, сильний, як дуб, тому й вишила дубові гілки і жолуді. Мартуся втілила цей задум у життя і мені надзвичайно подобається ця вишиванка», – хвалиться чоловік вишивальниці Богдан Шпунт.

Марта Кулинич-Новицька також вишила «Таємну вечерю» Леонардо да Вінчі. А ще цілу серію ікон Богородиць у строях гуцулів, бойків, галичан, але найголовніше – її рідних лемків за мальованими образами Марії Янко.

«Пересічній людині мило і приємно, коли це є рідні шати, рідна природа, рідна архітектура і нам здається, що Бог до нас близько. Він і так до нас близько, але це візуалізує цей момент», – вважає вишивальниця.

Одну ікону творить упродовж місяця.

«Колись я вишивала цілими днями, по 10-12 годин, інколи й більше. То на одну ікону йшло біля місяця такої безперервної праці», – пояснює авторка.

А ще Марта Кулинич-Новицька пропагує культуру лемків не лише в узорах, а й у піснях. Вона багато років співає у хорі «Лемковина».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук