Євгенія Гапчинська відсудила ₴136 тис. за використання її картини у схемі для вишивки

СуспільствоНазарій Тузяк, 6 грудня 2017682519
Євгенія Гапчинська відсудила ₴136 тис. за використання її картини у схемі для вишивки
Юристам Євгенії Гапчинської вдалося довести, що художниці належать права навіть на схему для вишивки, зроблену на основі своєї картини

Художниця Євгенія Гапчинська відсудила понад 136 тис. грн за публікацію в журналі «Українська вишиванка» схеми для вишивки на основі своєї картини. Юристам художниці вдалося довести, що їй належать права навіть на зображення, яке було перетворене у схему для вишивки.

Йдеться про картину «Хлібчик з салом», яку використали у спецвипуску журналу «Українська вишиванка» за 2016 рік. У журналі опублікували схему для вишивки персонажа з картини Гапчинської, а також кілька фото моделі в одязі з цією вишивкою.

У журналі вказано, що вишивка створена на основі картини Євгенії Гапчинської, однак юристи художниці все одно подали позов про порушення авторських прав. При цьому до суду подали не лише на видавців журналу, а й на «Укрпошту», у відділеннях якої продавали цей номер «Української вишиванки».

Цікаво, що Рівненський суд у серпні 2017 року відмовив у задоволенні вимог художниці, пояснюючи це тим, що видавці журналу мали право користуватися зображенням без погодження авторки, оскільки використовували його з навчальною метою і зазначили авторство оригіналу

«Відповідачі не порушили авторські права, оскільки ілюстрація у журналі «Українська вишиванка» використана виключно з метою навчання вишиванню, у журналі зазначено імя авторки твору та джерело запозичення», – йдеться у рішенні рівненського суду.

Євгенія Гапчинська подала апеляцію і, як свідчить опубліковане 1 грудня рішення Апеляційного суду Рівненської області, вимоги художниці повністю задовольнили. Головний аргумент – видавці журналу не змогли довести, що схема для вишивки була опублікована з навчальною метою.

Видавців журналу за порушення авторських прав зобов'язали сплатити Євгенії Гапчинській 78,3 тис. грн, а рівненське відділення «Укрпошти» за поширення контрафактної продукції – 58 тис. грн. Окрім цього і видавці, і «Укрпошта» мають сплатити до держбюджету штраф 13,6 тис. грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук