Конституційний суд вимагає забрати у тюремників право розслідування злочинів у в’язницях

На думку суду, слідчі в'язниць та СІЗО не можуть об'єктивно розслідувати злочини, скоєні в їхніх установах

Кримінально-виконавча служба більше не розслідуватиме злочини, скоєні в ізоляторах

Конституційний суд зобов’язав державу усунути працівників пенітенціарної служби (ДКВС) від розслідування злочинів, вчинених у в’язницях та СІЗО і створити незалежний орган або передати функцію розслідування одній з наявних в Україні правоохоронних служб. Відповідне рішення КСУ ухвалив 24 квітня.

Згідно з рішенням, КС визнав неконституційною ч. 6 ст. 216 Кримінального процесуального кодексу України, згідно з якої функцію розслідування злочинів, вчинених на території або в приміщеннях Державної кримінально-виконавчої (пенітенціарної – ред.) служби, фактично працівниками служби, здійснюють слідчі органи ДКВС, які підконтрольні та підзвітні керівнику ДКВС.

Суд вимагає забезпечити захист конституційних прав людини і передати функцію розслідування злочинів у колоніях та ізоляторах незалежному органу.

«Законодавці мають створити спеціальний незалежний орган для розслідування таких злочинів, або передати цю функцію уже існуючій службі. Вони мають три місяці», – пише «Українська правда» з посиланням на інформацію від суду.

Зазначається, що працівники Державної кримінально-виконавчої служби, які самі розслідують злочини у колоніях і СІЗО замість виправлення засуджених можуть порушувати їх права – застосовувати репресивні, каральні заходи, їх дії можуть містити корупційну складову.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук