Конституційний суд остаточно дозволив скасувати депутатську недоторканність

КС визнав президентський законопроект конституційним, але висловив певні застереження

Конституційний суд зазначив, що рішення скасувати недоторканність не порушує права і свободи людини

У вівторок, 19 червня, Конституційний суд визнав конституційним президентський законопроект №7203 щодо скасування депутатської недоторканності, повідомила в середу, 20 червня, прес-служба суду.

КС у закритому режимі розглядав справу за конституційним зверненням Ради про конституційність законопроекту і визнав, що законопроект президента України Петра Порошенка відповідає ст. 157 і 158 Конституції.

«Таким чином, Конституційний Суд України вважає, що законопроект, яким пропонується викласти статтю 80 Конституції України в новій редакції, не передбачає скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина та є таким, що не суперечить вимогам частини першої статті 157 Конституції України», – йдеться у висновку КС.

«Водночас Конституційний суд України вважає за доцільне звернути увагу на те, що, ухвалюючи рішення щодо скасування депутатської недоторканності, необхідно враховувати стан політичної та правової системи України – її здатність у разі повної відсутності інституту депутатської недоторканності забезпечити безперешкодне та ефективне здійснення народними депутатами України своїх повноважень, функціонування парламенту, а також реалізацію конституційного принципу поділу державної влади», – йдеться у рішенні.

Конституційний суд неодноразово зазначав, що недоторканність депутатів не є особистим привілеєм або індивідуальним правом, а спрямована на забезпечення безпеки депутата від незаконного втручання в його діяльність, на забезпечення безперешкодного та ефективного здійснення ним своїх функцій та належного функціонування парламенту.

Рішення є остаточним, обов'язковим для виконання і не може бути оскаржене.

Між тим у середу, 20 червня, голова Верховної Ради Андрій Парубій анонсував голосування за зняття недоторканності 21 червня.

Згідно з цим законопроектом, якщо його підтримають депутати, то він набуде чинності з 1 січня 2020 року.

Раніше такий же висновок КС прийняв і щодо подібного законопроекту, який зареєстрували народні депутати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук