Конституційний Суд скасував мінімальний вік для виходу на пенсію за вислугу років

Суд визнав цю норму такою, що суперечить чинному законодавству

Конституційний суд ухвалив рішення щодо пенсійного забезпечення

Конституційний Суд визнав неконституційним встановлення мінімально необхідного віку для нарахування пенсії за вислугу років. Про це 5 червня повідомила прес-служба суду.

Суд ухвалив рішення за конституційним поданням 45 депутатів Верховної Ради. Він визнав неконституційними положення пункту «а» статті 54, статті 55 закону «Про пенсійне забезпечення».

Згідно з цим положенням, для призначення пенсії за вислугу років робітникам льотного і льотно-випробного складу необхідно було досягти віку 50 років, а працівники освіти, охорони здоров'я і соціального забезпечення, а також артистам — 55 років.

Відповідно до закону, пенсії за вислугу років призначають окремим категоріям громадян, зайнятим на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком. З викладеного випливає, що втрата професійної працездатності або придатності не пов'язана з досягненням працівником певного віку, тому не може бути умовою для призначення пенсії за вислугу років.

«Конституційний Суд зазначив, що встановлення як додаткової умови для призначення пенсії за вислугу років – досягнення віку 50 років та 55 років – нівелює сутність права на соціальний захист», – йдеться в повідомленні прес-служби суду.

Крім того, на думку КС, підвищення на п’ять років пенсійного віку для жінок, збільшення на п’ять років загального і спеціального стажу роботи, необхідного для призначення пенсії за вислугу років, здійснили без урахування юридичної природи призначення пенсії за вислугу років, визначеної законодавством.

Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим, остаточним і не підлягає оскарженню.

До слова, в червні 2018 року цей суд відмовився оцінювати конституційність закону про пенсійну реформу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук