Конституційний суд визнав незаконним обмеження зарплат неатестованих суддів

Рішення підвищить зарплати суддям, які не пройшли кваліфікаційне оцінювання і не здійснюють правосуддя

СуспільствоАндрій Стець, 5 грудня 20188700
Посадовий оклад суддів підвищать з 10 до 15 мінімальних зарплат

Конституційний суд визнав незаконним обмеження окладу суддів місцевих судів, яке було введено в 2015 році. Це рішення підвищить зарплати суддям, які не пройшли кваліфікаційне оцінювання і не здійснюють правосуддя.

Про це йдеться на сайті КСУ.

Як вказується, 4 грудня КС розглянув подання Верховного Суду, який просив визнати неконституційними положення ч. 3, 10 ст. 133 закону «Про судоустрій і статус суддів» від 7 липня 2010 року в редакції закону «Про забезпечення права на справедливий суд» від 12 лютого 2015 року.

Зазначимо, що Закон України «Про судоустрій і статус суддів» від 2010 року передбачив, що з 2015 року посадовий оклад суддів становитиме 15 мінімальних зарплат.

Але в лютому 2015 року Верховна Рада прийняла закон «Про забезпечення права на справедливий суд», яким в тому числі обмежила суддівський оклад 10 мінімальними зарплатами, а суддів, які не здійснюють правосуддя, позбавила права на доплати до посадового окладу.

У 2016 році набув чинності новий закон «Про судоустрій і статус суддів», де передбачені інші, більш високі оклади, але положення старого закону продовжують діяти і застосовуватися до суддів, які не пройшли кваліфікаційне оцінювання.

КСУ визнав, що рішення Верховної Ради звужує гарантії їх незалежності і постановив повернути первісну редакцію статті закону «Про судоустрій і статус суддів» від 2010 року, де посадовий оклад суддів з 2015 року встановлено на рівні 15 мінімальних зарплат. Рішення Конституційного суду є обов'язковим, остаточним і не підлягає оскарженню.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук