"Корисні ідіоти"

Про нове фінансування партій

БлогиТарас Загородній , 9 жовтня 2015 331 1
Тарас Загородній
економічний експерт

Інші блоги автора

Іноді мені наші грантоїди і "молоді політики" нагадують персонажів, яких Ленін неполіткоретно називав «корисні ідіоти». Як дикуни, які побачили намисто (почули, що в Європі є фінансування партій із бюджету) і починають з ним носитися, як з писаною торбою, навіть не подумавши, як цей закон буде працювати на практиці. Головним каналом обходу будь-яких обмежень щодо фінансування кампаній і партій буде тіньове фінансування (і підтримка) через підконтрольні ЗМІ, які належать ... олігархам. Приховану рекламу (наприклад, через новини) ніяк не можна проконтролювати, тому що розумникам буде заявлено, що у нас така редакційна політика. ТОБТО ЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД ОЛІГАРХІВ ВИРОСТЕ В РАЗИ. Ну, це одна зі схем.

Упевнений, що дуже скоро з'явиться цілий бізнес, коли буде побудована мережа людей, яка постійно комусь щось жертвуватиме. За законом. Наші олігархи тихо сміються над роздутою зарозумілістю грантоїдів, які навіть мозок вчасно включити не можуть. Копійки, які виділяє держава типу на фінансування кампанії непорівнянні з бюджетами, який дасть бізнес і гроші за лобіювання інтересів. Як на мене, головне прийняти закон «про лобіювання», який реально якось впорядкує цей ринок і виведе його на чисту воду, оскільки його головний посил будується на нормальній і раціональній логіці - політики завжди будуть користуватися своїм становищем. Занадто багато спокус. Тому потрібно дати їм можливість заробити грошей хоча б тоді коли вони відійшли від справ. Як це зроблено в США, а не в часто неконструктивній Європі. Наприклад, фонд Хілларі і Білла Клінтона за 10 років провели через свої рахунки 2 млрд. доларів (!!!). Один публічний виступ Гілларі Клінтон коштує 300 тис. дол. Не знаю, що вона великого може сказати, але сильно схоже на прихований хабар. Але вона заробляє гроші, коли вона не на посту і може себе впевнено почувати вже на посту.

А нашим «корисним ідіотам» потрібно іноді частіше вникати в деталі як працюють реально інститути в розвинених країнах, а не тупо копіювати, то що у нас буде некоректно працювати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Інші блоги автора

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук