Коштів Фонду на випадок безробіття може не вистачити усім безробітним

Причина – різке збільшення кількості безробітних та зменшення податкових надходжень до бюджету

Коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття не вистачить всім потребуючим через падіння надходжень від сплати єдиного соціального внеску та очікуваним збільшенням безробітних. Про це з посиланням на дані Центр аналізу публічних фінансів та публічного врядування Київської школи економіки повідомила «Економічна правда».

У квітні уряд виділив Фонду з безробіття 6 млрд грн з Фонду боротьби з коронавірусом на покриття додаткових витрат, пов’язаних зі зростанням безробіття через карантин, з них 1,3 млрд грн – це кредит.

Прогноз Кабміну за потребами Фонду у додатковому фінансуванні побудований на розрахунку, що надходження до Фонду від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) йтимуть згідно з планом.

Згідно з бюджетом Фонду, обсяг його власних надходжень (від ЄСВ) у 2020 році має становити 14,4 млрд грн. Це – зростання на 13,8% або ж на 1,7 млрд грн порівняно з 2019 роком. Проте у січні-квітні 2020 року зростання надходжень від ЄСВ (коштом яких фінансується Фонд) становило лише 6,5%. А суто за квітень вони взагалі впали – на 3,8% з урахуванням надання права окремим ФОП не платити ЄСВ за березень-квітень та загального зменшення економічної активності.

«Тому є значний ризик того, що Фонд буде дефіцитним, навіть без збільшення динаміки кількості безробітних. Якщо за підсумками року зростання надходжень від ЄСВ не відбудеться (що наразі виглядає як оптимістичний сценарій), дефіцит Фонду без збільшення кількості безробітних становитиме 1,7 млрд грн. А з очікуваним збільшенням безробітних – щонайменше 3 млрд грн, це 1,7 млрд грн +1,3 млрд грн кредиту», – повідомили експерти Центр аналізу публічних фінансів та публічного врядування.

Нагадаємо, станом на 4 травня 2020 року кількість безробітних в Україні становила близько 457 тис. людей, це на 48% більше ніж 2019 року. Від початку карантину, з 12 березня, і до 5 травня статус безробітного отримали майже 166 тис. українців. Лідерами за кількістю офіційно зареєстрованих безробітних є Дніпропетровська, Харківська та Львівська області.

Раніше уряд спростив процедуру реєстрації безробітних та збільшив мінімальний розмір допомоги з безробіття до 1 тис. грн. Максимальний розмір допомоги становить 8408 грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук