В Україні зареєстрували майже 457 тис. офіційних безробітних
Через карантин та поширення Covid-19 кількість людей без роботи зросла на 48%
Станом на 4 травня 2020 року кількість безробітних в Україні становить близько 457 тис. людей, це на 48% більше, ніж було торік. Від початку карантину, з 12 березня, статус безробітного отримали майже 156 тис. українців. Про це повідомила Державна служба зайнятості.
Згідно з оприлюдненими даними, кількість вакансій в умовах економічного спаду зменшилася до 53 тис. (станом на початок травня), що майже на 60% менше, ніж було в травні 2019-го.
«Загалом станом на 4 травня 2020 року кількість безробітних, зареєстрованих у Державній службі зайнятості, становить 456,8 тис. осіб, що майже на 148,5 тис., або 48%, більше, ніж на відповідну дату минулого року. Станом на 4 травня 2019 року кількість безробітних становила 308,3 тис.», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що наразі є попит роботодавців на працівників в галузях сільського та лісового господарства, торгівлі та послуг, логістики, охорони здоров’я і надання соціальної допомоги, забезпечення правопорядку.
Також є вакансії для професіоналів і фахівців із досвідом роботи – бухгалтерів, обліковців, лікарів, а також для кваліфікованих робітників – електрогазозварників, дорожніх робітників, слюсарів-ремонтників, електромонтерів.
Нагадаємо, Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття підвищив на час карантину мінімальний розмір допомоги по безробіттю з 650 грн до 1 тис. грн. За прогнозом НБУ, у ІІ кварталі 2020 року рівень безробіття в Україні зросте до 11,5%.
На Львівщині станом на 30 квітня статус безробітного отримали 21,7 тис. людей. Загалом служби зайнятості облікують лише офіційне безробіття – коли звільнена людина з документами звертається по допомогу до відповідних служб. Наразі немає точних даних, скільки українців насправді втратили роботу через карантин та кризу в певних галузях.
Раніше ZAXID.NET переглянув актуальні львівські вакансії та розповів про те, де можна заробити в кризовий час.