Країни єврозони погодили розширення фонду для порятунку валюти
Сьогодні, 13 жовтня, парламент Словаччини схвалив розширення функцій фонду EFSF, покликаний допомогти європейським країнам з високим борговим навантаженням подолати кризу і згодом не допустити краху євро.
Як повідомляє Reuters, Словаччина стала останньою з 17 країн, від яких була потрібна згода. Схвалити розширення фонду з першого разу Братиславі не вдалося, тому сьогодні питання порятунку євро було пов'язане з проведенням дострокових виборів в невеликій центральноєвропейської країні.
Провести вибори вимагала опозиційна партія, яка після їх проведення може повернутися до влади. Проте нинішньому керівництву країни довелося піти на такий крок під тиском Брюсселя, який закликав якомога швидше схвалити розширення функцій EFSF.
Очікується, що тепер цей фонд буде викуповувати боргові папери проблемних країн. Однак у випадку підвищення прибутковості облігацій Італії або Іспанії його можливостей може не вистачити, оскільки рівень боргу цих країн несумісний з обсягом EFSF в 440 млрд євро.
Нині багато економістів схиляються до думки, що Фонд європейської фінансової стабільності повинен бути збільшений до двох трильйонів євро.
Раніше одна з найбільших у світі аудиторських компаній Ernst & Young у своєму квартальному звіті Прогноз для Європи заявила, що дефолт Греції тепер є неминучим і питання лише в тому, коли він відбудеться. Аналітики Ernst & Young дійшли висновку, що боргова криза в єврозоні не показує ніяких ознак ослаблення, незважаючи на зусилля чиновників і керівництва.