Кремль призначив пенсії для ветеранів війни у країнах Балтії

СвітЛюбко Петренко, 11 грудня 20142500
Кремль призначив пенсії для ветеранів війни у країнах Балтії

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підписав постанову про поліпшення пенсійного забезпечення ветеранів-червноармійців німецько-радянської війни 1941-1945 років, котрі проживають в Латвії, Литві та Естонії. Про це повідомило агентство DELFI. Загалом в Литві, Латвії та Естонії мешкає близько 12 тисяч ветеранів, котрі воювали в Другій світовій війні на боці СРСР.

Документ підготовано Міністерством праці й соціального захисту РФ на виконання відповідного указу російського президента Володимира Путіна від 8 травня 2014 року. Складання переліку одержувачів пенсій доручено МЗС Росії. Це ж відомство має раз на півроку коригувати список, виключаючи з нього померлих ветеранів.

Кошти виплачуватимуться Пенсійним фондом з федерального бюджету РФ у національній валюті відповідної балтійської країни за курсом рубля, встановленому російським Центробанком на день формування платіжних документів. Правила набувають чинності 1 січня 2015 року.

Для ветеранів розмір щомісячного забезпечення становитиме 1000 рублів. За актуальним на четвер, 11 грудня, курсом валют сума забезпечення становить 15 євро.

Проект указу Путіна про виплату пенсій ветеранам в країнах Балтії був опублікований ще восени 2013 року. У пояснювальній записці до документа говорилося: «Ветерани Великої Вітчизняної війни, котрі проживають в Латвії, Литві та Естонії ущемлені в правах у багатьох сферах життя. Волею політичної еліти фокусних країн із захисників Батьківщини вони відразу перетворилися на "окупантів ", часто зазнають судового переслідуванню. Це відбувається на тлі реалізованої Вільнюсом, Ригою і Таллінном лінії на героїзацію колишніх військовослужбовців есесівських формувань, а також місцевих поплічників нацистів, включно з наданням їм державних дотацій».

МЗС Латвії розкритикував текст пояснювальної записки, зазначивши, що твердження, які містяться в ньому, «демонструють однобічну і необ'єктивну оцінку результатів Другої світової війни для країн Балтії, а також створюють помилкове враження про ці країни».

Як зазначає латвійська преса, багато ветеранів кажуть, що цей «подарунок» їх зовсім не потішив, а деякі навіть називають такі подачки аморальними. Багато експертів з країн Балтії, сходяться на думці, що таким чином Кремль намагається сформувати «п’яту колону» в регіоні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук