КСУ відклав розгляд справи про скасування люстрації

СуспільствоОльга Карабан, 16 квітня 20152330

Конституційний суд України (КСУ) задовольнив клопотання представника Верховної Ради в КСУ Леоніда Ємця про перенесення розгляду конституційного подання щодо конституційності окремих положень закону «Про очищення влади».

Таке рішення у четвер, 16 квітня, оголосив головуючий суддя Юрій Баулін, передає РБК-Україна.

«Задовольнити клопотання про відкладення розгляду справи. Про дату буде повідомлено додатково»,- заявив Баулін.

Нагадаємо, з клопотанням про перенесення слухання цієї справи в КС звернувся народний депутат Леонід Ємець (фракція «Народний фронт»). Своє клопотання він мотивував тим, що до Верховної Ради внесено законопроект про внесення змін до закону «Про очищення влади», який зніме питання, що піднімаються в конституційних поданнях.

Як повідомлялося, у четвер КСУ розпочав слухання справи про конституційність окремих положень закону «Про очищення влади». З поданням з цього питання до КС звернулися Верховний суд України, який подав два подання, і 47 народних депутатів. Усі три подання об'єднані в одне конституційне провадження, інформує Інтерфакс-Україна.

Так, Верховний Суд у своїх поданнях порушує питання про конституційність положень цього закону, що стосуються заборони для певних осіб, щодо яких здійснюється люстрація, протягом 10 років займати посади.

Йдеться про осіб, які працювали сукупно не менше одного року в період з 25 лютого 2010 року до 22 лютого 2014 року посади члена Вищої ради юстиції (окрім голови Верховного Суду України), члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, голови Державної судової адміністрації України, його першого заступника.

Зазначена заборона застосовується до осіб, які працювали на цих посадах у період з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року і не були звільнені у цей період за власним бажанням.

Крім того, оскаржуються положення цього закону про заборону займати посади для суддів, які ухвалили рішення проти учасників Євромайдану.

До подання 47 народних депутатів йдеться про конституційність положень закону про заборону займати посади для осіб, які протягом не менше одного року в період з 25 лютого 2010 року до 22 лютого 2014 року займали посади президента, прем'єр-міністра України, членів уряду, голови Національного банку України, керівників силових структур, голови Адміністрації президента.

Депутати оскаржили аналогічну заборону щодо осіб, які обіймають зазначені керівні посади в органах влади в період з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року, а також працівників правоохоронних органів, слідчих, оперативних працівників, працівників органів прокуратури, які брали участь у затриманні осіб, звільнених від кримінальної або адміністративної відповідальності згідно з законами про амністію, складали на них рапорти і протоколи про адміністративне правопорушення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук