Петренко просить КСУ відкласти розгляд конституційності закону про люстрацію, але суд відмовив

Міністр юстиції України Павло Петренко просить Конституційний суд (КС) відкласти розгляд справи про конституційність окремих положень закону «Про очищення влади» до прийняття змін до нього.

Як передає «Інтерфакс-Україна», головуючий на засіданні в четвер глава КС Юрій Баулін повідомив, що Петренко подав клопотання з проханням відкласти розгляд справи до внесення Верховною Радою змін до закону про люстрацію.

Суд відправився в нарадчу кімнату для ухвалення рішення з цього клопотання.

  1. Згодом Конституційний суд відмовився відкласти розгляд справи про конституційність окремих положень закону «Про очищення влади» до прийняття змін до нього.

Головуючий на засіданні в четвер глава КС Юрій Баулін після наради суду за відповідним клопотанням міністра юстиції України Павла Петренка повідомив, що суд відмовив у задоволенні цього клопотання.

Після цього суд продовжив слухання справи про конституційність положень закону про люстрацію.

З поданнями з цього питання до КС звернулися Верховний суд України, який подав два подання, і 47 народних депутатів. Всі три подання об'єднані в одне конституційне провадження.

Верховний суд у своїх поданнях піднімає питання про конституційність положень даного закону, що стосуються заборони для певних осіб, щодо яких здійснюється люстрація, упродовж десяти років обіймати посади. Йдеться про осіб, які займали сукупно не менше одного року в період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 посади члена Вищої ради юстиції (крім голови Верховного суду України), члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, голови Державної судової адміністрації України, його першого заступника.

Вказана заборона застосовується до осіб, які займали ці ж посади в період з 21 листопада 2013 по 22 лютого 2014 року і не були звільнені в цей період за власним бажанням.

Крім того, оскаржуються положення цього закону про заборону обіймати посади для суддів, які винесли рішення проти учасників Євромайдану.

У поданні 47 народних депутатів йдеться про конституційність положень закону про заборону обіймати посади особам, які протягом не менше одного року в період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 займали посади президента, прем'єр-міністра України, членів уряду, голови Національного банку України, керівників силових структур, голови Адміністрації президента.

Депутати оскаржили аналогічну заборону щодо осіб, які займали зазначені керівні посади в органах влади в період з 21 листопада 2013 по 22 лютого 2014 року, а також працівників правоохоронних органів, слідчих, оперативних працівників, працівників органів прокуратури, які брали участь у затриманні осіб, звільнених від кримінальної або адміністративної відповідальності відповідно до законів про амністію, становили на них рапорти і протоколи про адміністративне правопорушення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук