Кваснєвський закликав Україну відмовитися від мрій про НАТО та ЄС

Кваснєвський закликав Україну відмовитися від мрій про НАТО та ЄС

Колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський вважає, що Україні не варто навіть мріяти про вступ до НАТО. Про це повідомляє Frankfurter Allgemeine Zeitung.

"Україні варто відмовитися від своєї мрії стати членом НАТО. Так само не варто зараз говорити і про досягнення мети стати  повноправним членом ЄС", – відзначив екс-президент Польщі.

При цьому, сам Кваснєвський, за його словами, "нічого не має проти цілей Києва коли-небудь стати повноправним членом Північноатлантичного альянсу".

Виступаючи на заході Фонду імені Кербера у Варшаві, Кваснєвський висловив стурбованість з приводу безпеки своєї країни, країн Балтії та Молдови. Кваснєвський заявив, що ситуація в цьому регіоні є найменш безпечною за 17 років, з тих пір як Польща вступила в НАТО.

Така ситуація, на думку Кавснєвського склалася через високу активність російських військових в регіоні, особливо біля кордонів Естонії і Латвії, крім того, в безпосередній близькості від Молдови. 

Він також наголосив, що через навчання Росії біля східних кордонів Північноатлантичного альянсу варто розраховувати на те, що в ході саміту країн-членів НАТО 8 і 9 липня у Варшаві буде ухвалене рішення про посилення військової присутності в Польщі та країнах Балтії.

При цьому Кваснєвський підкреслив, що постійної присутності військ НАТО у великих масштабах в цьому регіоні заплановано не буде, оскільки це суперечило б зобов'язаннями укладеного в 1997 році договору між НАТО і Росією.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук