КВУ зафіксував «безлад і хаос» в роботі комісій на виборах до ОТГ

Громадська організація «Комітет виборців України» зафіксувала численні випадки порушень законодавства з боку дільничних виборчих комісій і оцінила рівень їхньої роботи на перших виборах до об’єднаних територіальних громад, що пройшли 29 жовтня, як низький.

«Це є достатньо серйозна проблема, цей безлад, повний хаос в роботі комісій. Для її уникнення потрібно змінити кілька речей. Перше – це чинне законодавство, яке має бути максимально виписане і чітко деталізоване. І друге – підготовка членів дільничних виборчих комісій», – сказав генеральний директор КВУ Олексій Кошель на прес-конференції щодо підсумків спостереження за виборами в об’єднаних громадах у понеділок, 30 жовтня, повідомив «Укрінформ».

Він наголосив, що на виборах в неділю фіксували, зокрема, випадки голосування виборців без документів, що посвідчують особу.

«Ми фіксували різні приклади, коли на дільниці приходили із ксерокопіями паспортів. На одній із дільниць комісія прийняла рішення, що авторитетна особа може підтвердити особу виборця без документа. Фіксувались випадки спроб голосування за водійськими правами, заповнення бюлетенів олівцем замість ручки. Ми фіксували велику кількість порушень, пов’язаних із виборчою документацією, а саме в день виборів масово виявлялися помилки у виборчих бюлетенях», – зазначив Кошель.

За його словами, низка партій вже заявили, що помилки і відсутність їхніх кандидатів у бюлетенях є «технологією по розправі з певними партіями». Водночас, на його думку, такі порушення свідчать про низький рівень роботи ДВК.

«Це є швидше низький рівень роботи дільничних виборчих комісій і ми також бачили приклади, коли порушення були помічені в переддень голосування. Комісії оперативно приймали рішення і передруковували бюлетені, і проблема зникала сама собою», - зазначив гендиректор КВУ.

При цьому він наголосив, що на попередніх виборах навчанням членів ДВК займались експертні організації, і проблем було дещо менше. «Зараз сплеск проблем серйозно піднявся», – додав Кошель.

Нагадаємо, у неділю, 29 жовтня, у 201 об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) в усіх областях України пройшли перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів. До складу цих 201 ОТГ увійшли 933 місцеві ради (міських – 25, селищних – 67, сільських – 841).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук