ЛАЗ можна повернути швидко – був би інтерес держави, – політик

6 березня 201319236
Володимир В’язвіський

Львівський автобусний завод можна швидко повернути у державну власність. Але для цього має бути інтерес держави, – переконаний екс-нардеп Володимир В’язвіський, який тривалий час займається питанням ЛАЗу.

У коментарі ZAXID.NET В’язівський розповів, що загалом процедура повернення заводу в державну власність з приватної – є тривалою.

«Якщо в держави був би інтерес і вона вболівала б за це підприємство, то це реально зробити… якщо в подальшому, після повернення в державну власність, завод можна буде використати для якоїсь бізнес-групи – для отримання надприбутків. Цей процес можна буде пришвидшити. Поки я не маю інформації, що хтось цільово зацікавився цим заводом», – сказав Володимир В’язівський.

Водночас міський голова Львова Андрій Садовий на брифінгу сьогодні розповів, що є багато документів, які визнавали неправочинною приватизацію ЛАЗу.

«Було виявлено дуже багато порушень. Рішення були прийняті Верховним Судом України. Ці факти були приховані. Для мене важливо, щоб підприємство працювало, щоб наші львів’яни мали роботу. У нас з ЛАЗом постійні перипетії. Якщо власник купив у держави пакет акцій, якщо він буде активно це підприємство розвивати, створювати нові робочі місця, створювати нову продукцію відповідної якості, щоб не телефонували мери інших міст і не висловлювали претензій, тоді нема жодних питань. Але сьогодні є велика кількість проблем. Тому один з варіантів – щоб держава розглянула можливість взяти це підприємство у державну власність і знову шукати тих, хто зможе якісно керувати підприємством. Такі приклади вже були і достатньо успішні», - сказав Андрій Садовий.

Мер нагадав, що депутати Львівської міської ради звернулися до керівництва держави про повернення ЛАЗу: «Продавала це підприємство держава – Фонд державного майна. Міста ніхто не питав. Я би хотів, щоб ми з вами гордилися ЛАЗом, нашими автобусами і тролейбусами. Для цього я робитиму все можливе. Не можна стояти збоку і спостерігати, як гине таке велике потужне підприємство», - додав мер. Як приклад повторення у державну власність він назвав «Криворіжсталь».

На прохання ZAXID.NET надати офіційну позицію ЛАЗу щодо згаданого звернення депутатів, у прес-службі заводу повідомили, що таку позицію буде озвучено у вівторок, 12 березня, на прес-конференції у Києві.

Додамо, що 14 листопада 2012 року на сесії Львівської міської ради мер Андрій Садовий сказав, що керівництво ЛАЗу ставиться до людей, як до рабів. «Там, де є ЛАЗ, там є суцільні проблеми», - додав мер.

Власником холдингу Львівського автобусного заводу є Ігор Чуркін.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 6

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Andrushkin Andrey 15 березня 2013, 01:42

  Власники Чуркіни Ігор та Олексій дуже хороші люди, які для міста Львова роблять більше чим власники інших підприємств разом взяті, місто Львів винне 23 мільйона гривень, і вся Україна 80млн, в результаті через ці борги у підприємстві проблеми, з зарплатами та виробництвом.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Роман 14 березня 2013, 00:07

  І за "совєтів" на ЛАЗі жили "від авансу до получки", а працювали багато адже виробляли від 30 до 40 автобусів на добу. А забирати його в Чуркіна немає сенсу, бо завод ним знищений повністю, краще збудувати новий.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Андреєв Юрій 6 березня 2013, 20:16

  читай уважно статтю, написано, що завод продала держава, а не Львів!
  Львів москалям точно б не продавав

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук