Лише 10% українців залишились вдома після першого послаблення карантину

Лише 10% українців залишились вдома після першого послаблення карантину
фото EPA
В Україні 11 травня набув чинності перший етап послаблення карантинних обмежень

Після першого послаблення карантину, який розпочався 11 травня, лише 10% українців дотримувалися рекомендації уряду залишатися вдома, щоб не заразитися коронавірусною інфекцією та не наражати на небезпеку інших. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 24 травня по 4 червня

«В середньому кожний українець віком 18 років і старший виходив на вулицю приблизно 10 разів на тиждень. Впродовж останнього тижня 90% населення один чи більше разів виходили з дому. Лише 10% опитаних сказали, що взагалі не виходили з дому впродовж тижня", – йдеться в матеріалах дослідження.

За даними соціологів, серед тих, хто виходив на вулицю, 37% – виходили декілька разів на день, 22% – виходили раз на день (тобто майже 60% (37%+22%) виходили на вулицю не менше, ніж раз на день), 21% – виходили більше одного разу на тиждень (сума тих, хто виходив 2-3 та 3-4 рази на тиждень), 9% – виходили 1 раз на тиждень.

Дослідження показали, що жінки більше залишались вдома, ніж чоловіки(13% проти 7%). Серед чоловіків набагато більше тих, хто виходив з дому декілька разів на день, ніж серед жінок (48% чоловіків проти 28% жінок).

Найменше тих, хто зовсім не виходив з дому протягом тижня, серед людей віком 30-44 років (4%), найбільше таких серед людей віком 60 років та старших (22%).

За рівнем освіти тих, хто зовсім не виходив з дому впродовж тижня, найбільше серед людей з неповною середньою освітою і нижчою (30%), найменше – серед людей з вищою освітою (6%).

інфографіка КМІС

Соціологи припускають, що якби карантин продовжили, то кількість захворювань на день впала би до 0 чи поодиноких випадків до 10-15 червня. Але після першої фази послаблення карантину 11 травня, реальна кількість підтверджених діагнозів пішла вгору, і зараз небезпека захворіти майже вдвічі вища, ніж під час суворого карантину.

До того ж цей показник зростає – зокрема через те, що українці стали частіше виходити на вулицю і користуватися громадським транспортом. Також повідомляють, що частково зростання кількості хворих може пояснюватись збільшенням кількості тестувань.

Дослідження тривало з 24 травня по 4 червня. Загалом було проведено 4 тисячі телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів серед дорослого населення від 18 років і старше по всій території України за винятком анексованого Криму та окупованих районів Донбасу.

Як інформував ZAXID.NET, за добу 17 червня в Україні Covid-19 діагностували у рекордно великої кількості людей – 829 нових випадків, з них - 171 на Львівщині.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук