Лише просвіта та наука дадуть народу справжню силу, - Садовий у День Львова

7 травня 20115993

Сьогодні, 7 травня, під час урочистого засідання з нагоди Дня міста міський голова привітав усіх львів’ян та гостей Львова з 755-річчям нашого міста. «Покровитель нашого міста – Святий Юрій убив змія, і тим самим дав людям потужний символ – символ перемоги Добра над Злом, Світла над Темрявою. Перебуваючи під опікою такого святого, наша громада має привід до оптимізму.

Але символ Святого Юрія – не є символом остаточної перемоги Добра над Злом. Адже він каже нам, що Зло в собі потрібно вбивати кожного дня. А добро буде сильним і буде перемагати лише тоді, коли матиме підтримку самих людей», - наголосив міський голова Львова Андрій Садовий, повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської міської ради.

Мер Львова наголосив: «Ми пишаємось тим, в якому місті живемо, з якою історією та традиціями, ми щиро бажаємо добра нашій громаді, світлого майбутнього Львову. Нашому поколінню відміряно Богом свій час, аби зробити наш внесок в його розвиток, в те, аби у цьому прекрасному місті було більше добра, аніж зла.

Рецепт нашого успіху і простий, і складний водночас. Сучасний світ жорстокий і не прощає слабкості. Але «наша сила в нас самих – світ належить до сильних». Так казали українці Галичини і цей рецепт є, на мою думку, і далі актуальним для Львова».

«В своїх настановах українцям, галичанам наш славетний діяч митрополит Андрей Шептицький наголошував на фундаментальних цінностях, які зміцнюватимуть наш нарід:

- Це єднання громади, при чому не лише в соціальні інституції, але й комерційні, профспілкові. Спільне відстоювання українських інтересів на всіх рівнях. Чим не рецепт для сьогоднішніх підприємців, вчителів, лікарів?

- Це дбання про фізичне та духовне здоров’я. Нас з вами дуже часто пробують відволікти на несуттєві справи, на фальшиві конфлікти, штучно створені проблеми. Коли ми піддаємось на це, то ризикуємо програти ту справжню війну, яка йде на наших теренах – за уми, душі і тіла наших з вами дітей, яких хочуть зробити мовчазними споживачами без волі і здоров’я.

- Наші учителі залишили нам послання, що лише просвіта та наука дадуть народу справжню силу: «До багатства суспільство не дійде без правдивої просвіти і без неї легко то, що має, стратить» - казав Андрей Шептицький.

- У важкі часи наші попередники також закликали пам’ятати про те, що багатші мають дбати про бідних. І мова не лише про гроші. Інколи проста увага до проблеми людини може допомогти більше, ніж милостиня», - переконаний Андрій Садовий.

«Ці речі безперечно стосуються не лише Львова чи навіть Галичини. Це речі, які можуть поєднати увесь народ. Але вважаю за потрібне говорити їх на урочистостях з нагоди дня Львова, оскільки переконаний, що саме активне і системне зміцнення таких настанов і є сьогоднішнім покликанням нашого міста і його громади.

Напевно у світі не знайдеться багато міст, які протягом свого життя мали такі різні покликання і місії, як Львів. Кожна держава, яка володіла ним, давала йому своє призначення, малювала йому своє майбутнє і долю. Це важливо пам’ятати і знати. Але ще важливіше нам з вами чітко усвідомити, що МИ можемо зробити в цьому місті в той час, який нам відміряв Господь. Чи будемо ми пишатись тими слідами, які залишимо в історії Львова? Чи зможемо, відкинувши дрібні протиріччя, пліч-о-пліч зробити добрі справи, виховати добрих громадян, які знають свої права, знають свої обов’язки, вміють використати свій потенціал, свої таланти на користь свого міста, а, відтак, і своїх родин? Чи зможемо своїми щоденними помислами і ділами сприяти поборюванню Зла Добром, Темряви Світлом, остаточній і безповоротній перемозі нашого покровителя Святого Юрія над Змієм?

Вірю в нашу силу і наш успіх. Вірю в те, що спільною працею дамо народу України потужний сигнал про те, що Львів вкотре в своїй історії готовий бути попереду нації, давати українцям приклад єдності і сили. Що Львів був, є і буде твердинею українських національних та духовних цінностей. Щиро бажаю нам усім успіхів на цьому нелегкому шляху.

Слава Львову! Слава Україні!», - зазначив під час привітання міський голова Андрій Садовий.

У засіданні також взяли участь голова ЛОДА Михайло Цимбалюк, колишні голови міста Львова, львів’яни, які у попередні роки були нагородженні почесними званнями громади міста Львова, представники депутатського корпусу, представники виконавчих органів та всі охочі.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук