Лижі не їдуть

Львів відмовився від боротьби за проведення Зимової Олімпіади-2022

СпортОксана Панчишин, 30 червня 2014, 10:27 2082 3

Львів припиняє боротьбу за право проведення зимових Олімпійських ігор 2022 року, водночас претендуючи на проведення Ігор у 2026 році.

Рішення про перенесення на чотири роки заявки на проведення зимової Олімпіади було ухвалене під час зустрічі президента Міжнародного Олімпійського Комітету (МОК) Томаса Баха, прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка та президента Національного олімпійського комітету (НОК) України Сергія Бубки, повідомила в понеділок прес-служба НОК.

Таке рішення в НОК пояснюють «нинішнім політичним і економічним становищем в Україні».

«Ми дійшли висновку, що в нинішніх умовах було б надзвичайно важко продовжувати боротьбу за право проведення Олімпійських ігор-2022, але разом з тим майбутня кампанія України як можливої господарки Ігор має величезне значення для країни загалом і українського спорту зокрема», - зазначив президент МОК Томас Бах.

Водночас він зауважив, що Львів, за попередньою оцінкою робочої групи МОК, має величезний потенціал для майбутнього розвитку.

Своєю чергою, Арсеній Яценюк підтвердив, що «заявка на 2026 рік матиме величезний потенціал для економічного відновлення країни і може мати значні переваги для українського суспільства».

«Ми хотіли б подякувати МОК за допомогу і розуміння, а також велику допомогу, що надається українським спортсменам з усіх куточків країни як морально, так і матеріально», - додав президент НОК Сергій Бубка.

На переконання міського голови Львова Андрія Садового, проведення зимових Олімпійських ігор - це великий шанс для нашого міста і держави, водночас це й велика відповідальність.

«Враховуючи нинішню ситуацію, прийнято рішення, що Львів змагатиметься за проведення Олімпіади у 2026 році. Я переконаний, що зимова Олімпіада принесе багато переваг як місту Львову, так і Україні загалом. Бо, в першу чергу, це нові робочі місця, відомість для міста, закордонні інвестиції, капітал. Це розвиток міста і вихід на нову орбіту розвитку», - заявив Андрій Садовий.

***

Вперше про ймовірність проведення зимової Олімпіади у Львові заявив у травні 2010 року тодішній новообраний президент Віктор Янукович. На хвилі підготовки до проведення в Україні Євро-2012 цю ідею з ентуузіазмом підхопили чиновники різного рівня. Зрештою, і самі львів’яни не заперечували проти проведення у нашому місті ще одного масштабного спортивного заходу - скажімо, за результатами опитування, проведеного влітку 2013 року, понад 60% львів’ян підтримали цю ідею.

Загалом на проведення Олімпіади-2022 претендували понад десяток країн, однак з наближенням терміну подачі заявок у МОК ця кількість зменшувалася - наприклад, від претензій на зимову Олімпіаду відмовились німецький Мюнхен і сонячна іспанська Барселона, хоча після того, як МОК ухвалив рішення про проведення зимової Олімпіади у Сочі все було можливе.    

У листопаді 2013 року Міжнародний олімпійський комітет офіційно оголосив остаточний список міст-претендентів на проведення зимових Олімпіади-2022, куди увійшли шість міст, в тому числі і Львів. Проте, цей список продовжує скорочуватися - у травні 2014-го відмовився і польський Краків. Щоправда, у Кракові рішення про відмову ухвалили після проведення місцевого рефорендуму, де більшість мешканців висловились проти.

Після рішення НОК відкликати Львів, зараз на проведення Зимових Олімпійських Ігор 2022 року претендують лише три міста - Осло (Норвегія), Пекін (Китай) та Алмати (Казахстан). Остаточне рішення про вибір господаря Ігор МОК ухвалить в серпні 2015 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук