Луганський суддя оголосив себе президентом «Південно-Східної республіки»

Христина Нога, 16 квітня 20147881
Луганський суддя оголосив себе президентом «Південно-Східної республіки»
фото Еспрессо
Візир вважає себе президентом

Колишній голова Луганського обласного апеляційного суду Анатолій Візир проголосив себе президентом «Південно-Східної республіки».

У зверненні до «вільних громадян федеративної республіки Донбас» екс-суддя стверджує, що на цю посаду його обрали, однак не повідомляє, хто і за яких обставин. Він заявляє про введення надзвичайного стану на території регіону за рішенням якогось «комітету федеральної безпеки». Візир каже, що готовий до переговорів з Києвом, але водночас звертається з проханням про допомогу до Росії.

Прикметно, що у своєму відеозверненні Анатолій Візир плутається у назві території, президентом якої себе вважає. Він говорить то про «федерацію Сходу України», то про «федеративну республіку Донбас» чи «Південно-Східну республіку».

«Я прошу братній російський народ підтримати федералізацію південного сходу України, звертаюся до президента Російської Федерації, щоб він не дав захлинутися в крові слов'янському та іншим народам країни», – сказав він у зверненні на Youtube. Візир також закликав усе світове співтовариство, зокрема США і Євросоюз, не втручатися «в процеси і реформи федералізації України».

Колишній суддя заявив, що економіка південного сходу України переходить на російський рубль. Також на цій території, за його словами, відновлюється дія Конституції України 1996 року.  

Раніше, 7 квітня, про проголошення «Донецької народної республіки» оголосили у Донецьку проросійськи налаштовані сепаратисти, які взяли під контроль будівлю місцевої ОДА.

Нагадаємо, Верховна Рада України підтримала посилення відповідальності за «умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону». Закон передбачає, що за такі дії чи публічні заклики (розповсюдження матеріалів із закликами до таких дій) каратимуть позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років (раніше – на строк до трьох років). «За» проголосував 231 депутат.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук