Лукашенко про політв’язнів: Не просять помилування – хай сидять

Світ5 квітня 201220676
Лукашенко про політв’язнів: Не просять помилування – хай сидять
фото Сегодня
Олександр Лукашенко

Президент Білорусі Олександр Лукашенко найближчим часом розгляне питання про помилування деяких засуджених опозиційних політиків. Як повідомляє державне агентство БелТА, про це Олександр Лукашенко заявив сьогодні на нараді з питань зовнішньої політики.

«Дуже багато останнім часом говорять про якихось політв`язнів. У нас в Кримінальному кодексі немає політичних статей», - заявив Лукашенко.

Він відзначив, що сьогодні вже «навіть в опозиційних ЗМІ» відкрито заявляють про те, що на Олександра Лукашенка тиснути безперспективно. «Це правильно. Але далі говорять неправильно: що якщо на нього тиснути, то він зробить навпаки. Повна нісенітниця. Я ніколи не виходив з якихось особистих амбіцій. Я вчиню так, як велять мені Конституція і закони. Ніяких «навпаки» бути не може. А те, що треба поводитися пристойніше, коли щось просиш чи навіть вимагаєш, це правильно. Тим більше, якщо ти вимагаєш або просиш чогось від президента. Не треба тут з палицями ходити і стукати у вікно», - заявив Олександр Лукашенко.

За його словами, родичі ув’язнених починають дорікати йому в тому, що він обіцяв їх помилувати, але поки що цього не зробив. «Причина одна. Як тільки я сказав про це (а це було сказано кілька місяців тому), всі залементували. Але я попередив, що питання помилування так званих політв`язнів - це, перш за все, їхнє звернення з проханням про помилування. Я відразу публічно про це сказав. Не хочеш звертатися - ніхто й розглядати не буде. Сиди», - заявив Олександр Лукашенко.

Він також звернув увагу на розмови про те, що прохання про помилування були написані під якимсь тиском. «І я доручив відповідним посадовцям перевірити: за своєю волею написали прохання про помилування чи їх дійсно примусили. Днями мені надали інформацію, зокрема й відео, де вони відверто і чесно говорять: «Та ні, це наша була воля». Хтось там, один-два, не захотіли писати. Добре, це їхній вибір. Хай сидять», - сказав білоруський керівник.

Олександр Лукашенко наголосив: «Стосовно тих, хто попросив про помилування, найближчим часом я розгляну ці питання. Мені ніхто не дорікне, що я свої зобов`язання або обіцянки не виконував. Ми ухвалимо рішення стосовно деяких осіб, які, врешті-решт, усвідомили згубність своєї позиції і політики щодо власної держави».

Як повідомляє сайт БелаПан, в даний час у місцях ув’язнення перебуває 12 опозиційних політиків і громадських активістів, яких правозахисники вважають політв`язнями. Серед них - кандидати у Президенти Білорусі на виборах 2010 року Андрій Санніков і Микола Статкевич, координатор кампанії ”Європейська Білорусь”, довірена особа А.Саннікова Дмитро Бондаренко, лідер незареєстрованого в Білорусі ”Молодого фронту” Дмитро Дашкевич, активіст консервативно-християнської партії БНФ Сергій Коваленко, який кілька місяців продовжує голодовку.

Відомо, що з проханням про помилування на ім`я Лукашенка звернулися А.Санніков і Д.Бондаренко. А.Санніков, за словами його дружини, написав прохання ще 20 листопада 2011 року під впливом тортур, проте в МВС стверджують, що прохання було написане ним 23 грудня і 23 січня передано у відділ з питань громадянства і помилування Адміністрації Президента. Страждаючий від проблем з хребтом Д.Бондаренко звернувся до О.Лукашенка з проханням 1 лютого, після чого йому дозволили користуватися милицею.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 6

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук