Львів отримав грант у 500 тисяч євро на транспортну стратегію
Львів отримав 500 тисяч євро гранту на стратегію розвитку міського транспорту. Сьогодні було підписано угоду між містом і урядовим банком Німеччини KfW щодо надання гранту для розробки стратегії розвитку міського транспорту. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
Кошти буде спрямовано на оплату послуг німецькому консорціуму PTV AG - VCDB GMBH, який є переможцем Міжнародного відкритого кваліфікаційного конкурсу з розробки стратегії розвитку міського транспорту і буде її розробляти.
"Цей договір є другим із серії договорів щодо реалізації проекту розробки концепції загальноміського руху. Його підписано між містом і банком, що гарантує відповідні кошти на оплату концепції", - зауважив начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міської ради Сергій Кіраль.
Нагадаємо, що у Львові буде розроблено власну стратегію розвитку міського транспорту. Розроблятиме її консорціум німецьких компаній PTV AG - VCDB GMBH.
19 грудня Львівська міська рада вже підписала з компанією угоду про співпрацю, що дає старт розробці загальноміської транспортної стратегії, що покликана адаптувати та розвинути усю транспортну мережу Львова, аби уникнути корків та "оживити" вулиці. Розроблятись стратегія буде за грантові кошти Урядового банку Німеччини KFW у сумі 500 тис. євро тривалістю на 20 років.
Концепція дасть змогу впорядкувати рух у місті, визначити пріоритетні транспортні напрямки руху в місті та запропонувати вже готові проекти по їх розвитку.
В результаті розробки концепції має бути визначено проекти в сфері дорожньої інфраструктури, громадського та міського транспорту, управління транспортними потоками розвитку міського транспорту на 20 років.
"Розроблятиметься стратегія 5 місяців. Складатиметься вона з трьох частин. Перша частина - оцінка поточної ситуації та напрацювання прогнозів. Друга частина - підготовка техніко-економічного обгрунтування. Третя - підготовка проектів. Ціль проекту - покращення транспортної системи міста", - зауважив представник консорціуму німецьких компаній PTV AG - VCDB GMBH Клаус Раінхард.
Також Львову на безоплатній основі передадуть програмне забезпечення, що буде використовуватись при розробці даної концепції консорціумом PTV AG - VCDB GMBH.
"Окрім того, цього стратегія дуже добре вписується в генеральний план міста і транспортну схему Львова", - зауважив директор департаменту містобудування Андрій Павлів.
Визначення компанії, що розроблятиме стратегію
Одним з аспектів, що передбачатиме дана стратегія є проведення трамвайної колії до стадіону до Євро-2012.
Компанію-переможця з розробки стратегії визначали на Міжнародному відкритому кваліфікаційному конкурсі з розробки стратегії розвитку міського транспорту, на який було подано 3 заявки компаній. Серед них окрім PTV AG -VCDB GMBH були також Poyry Infra та Intecsa-Inavca.
Консорціум PTV AG - VCDB GMBH набрав найбільшу кількість балів, друге місце посіла іспанська Intecsa-Inavca та третє відповідно Poyry Infra.
PTV AG - VCDB GMBH відома своїми проектами в Австралії та Німеччині. Останнім її відомим проектом був бізнес-план для Дубаї (Об’єднані Арабські Емірати).
Як зазначають організатори конкурсу, компанія-переможець акцентувала у своїй заявці тісну співпрацю із львівськими проектними інституціями, тобто до розробки концепції вони будуть враховувати усі попередні напрацювання.